Michalovce a Šaľa vykročili do semifinále výhrou

Hráčka Michaloviec Martina Bačíková (vpravo) a hráčka Senca Petra Štetáková (vľavo)Hráčka Michaloviec Martina Bačíková (vpravo) a hráčka Senca Petra Štetáková (vľavo) Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Prvé semifinálové zápasy národného play-off o majstra SR v hádzanej žien priniesli suverénne víťazstvo Iuventy Michalovce a trápenie HK Slovan Duslo Šaľa. Obhajkyne titulu zo Zemplína poľahky potvrdili úlohu favoritiek a nad ŠKP Piccard Senec vyhrali 36:20. Šalianky rozhodli v domácom prostredí o svojom triumfe v dueli s HK Danlog Partizánske až v predĺžení, po ktorého skončení sa tešili z víťazstva 22:21.

V ČR sa v úvodných semifinále tiež presadili domáce družstvá HK Britterm Veselí nad Moravou a DHC Sokol Poruba, ktoré dosiahli hladké víťazstvá nad HC Zlín (26:19), resp. TJ Sokol Písek (34:26).

Druhé zápasy semifinálových sérií v oboch krajinách sú na programe v nedeľu 29. 4.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012 - ženy - národné play-off o majstra SR - semifinále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 36:20 (16:10) - stav série 1:0
Najviac gólov: Tregubovová 8/5, Polláková 6, Szöllösiová 5 - Neštická 6, Kodajová 6/1, Kováčová 3/1
Pok. hody: 6/5 - 4/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Bedřich Frízer a Lukáš Frízer (obaja ČR), 500 divákov
Prvý semifinálový zápas priniesol hádzanú primernej úrovne. Domáce si do polčasu vypracovali šesťgólový náskok, ktorý v druhom dejstve navyšovali a zaslúžene si pripísali na konto prvý triumf v sérii.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 22:21 po predĺžení (10:12 - 19:19) - stav série 1:0
Najviac gólov: Vidiečanová 5/1, Bérešová 4, Szarková 4/2 - Košíková 8, Michnová 8/3
Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 5 - 7, ČK: Zajačková (Partizánske) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 400 divákov
Výborná hra Partizánskeho v prvom polčase priniesla hostkám dvojgólový náskok. V druhom polčase sa hra vyrovnala a Šaľa sa dokázala dotiahnuť na 19:19 v riadnom hracom čase. V predĺžení mali viac šťastia domáce hráčky a napokon zvíťazili a ujali sa v sérii na tri víťazstvá vedenia 1:0.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012 - ženy - národné play-off o majstra ČR - semifinále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

HK Britterm Veselí nad Moravou - Handball Club Zlín 26:19 (13:7) - stav série 1:0
Najviac gólov: Chmelařová 5, Fleková 4/1, Kočí a Súkenniková po 4 - Poznarová 6/3, H. Štěrbová 4, Šviráková 3
Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 400 divákov
Domáce hráčky boli od začiatku lepšie a celý duel viedli o jeden - dva góly. V závere dali päť gólov v rade a pohodlne tak zvíťazili v prvom semifinálovom dueli.

DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 34:26 (17:14) - stav série 1:0
Najviac gólov: A. Tóthová 10, Chrenková 7, Hrbková 5 - Luzumová 10, Stellnerová 8, Vyhnalová 5
Pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Brunovský a Canda, 350 divákov
Poruba vstúpila do duelu veľmi dobre, keď jej hráčky viedli už 5:1, no družstvo Písku sa postupne vrátilo do zápasu a do polčasu to bolo len o tri góly. Poruba o svojom víťazstve rozhodla na začiatku druhej časti, keď vstúpila do druhého dejstva mimoriadne aktívne a súperkám nedala šancu.