Iuventa poľahky zdolala Senec, Partizánske vyrovnalo sériu

Alžbeta Polláková z IuventyAlžbeta Polláková z Iuventy Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Prvé dva semifinálové zápasy národného play-off o majstra SR v hádzanej žien priniesli suverénne víťazstvá Iuventy Michalovce a trápenie HK Slovan Duslo Šaľa. Obhajkyne titulu zo Zemplína poľahky potvrdili úlohu favoritiek a nad ŠKP Piccard Senec vyhrali v sobotu 36:20 a v nedeľu 35:13. Šalianky museli ísť v domácom prostredí proti HK Danlog Partizánske dvakrát do predĺženia. Najskôr sa tešili z víťazstva 22:21, no potom triumfovali hostky 21:20.

V ČR sa v úvodných semifinále presadili domáce družstvá HK Britterm Veselí nad Moravou a DHC Sokol Poruba, ktorým chýba už len po jednom víťazstve, aby si proti sebe zahrali vo finále. Hráčky Veselí si poradili s HC Zlín 26:19 a 21:18, hádzanárky Poruby zdolali TJ Sokol Písek 34:26 a 37:26.

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 35:13 (18:6) - stav série 2:0
Najviac gólov: Szöllösiová 7, Geričová a Hollá 5 - Kodajová 5/1, Kupkovičová 2
Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 300 divákov
Druhý semifinálový zápas bol zo začiatku vyrovnaný, no domáce hráčky potom od stavu 10:6 nedovolili súperkám streliť ani jediný gól až do stavu 21:6. Michalovčanky si schuti zahrali a bez problémov dosiahli druhé víťazstvo v sérii.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 20:21 po predĺžení (18:18, 7:13) - stav série 1:1
Najviac gólov: Vidiečanová 5/3, Bérešová 3 - Michnová 6/1, H. Janšáková 5/1
Pok. hody: 5/4 - 4/2, vylúčené: 5 - 5, ČK: Lukačín (tréner Šale) - Olšavský (tréner Partizánskeho), rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 300 divákov
Takisto ako v sobotu aj nedeľňajší zápas týchto súperov bol veľmi vyrovnaný. Lepšie doň vstúpili hráčky Partizánskeho, ktoré v 10. min viedli už 6:1. Domácim v prvom polčase hra príliš nešla, v druhom však veľkou bojovnosťou dokázali manko zmazať a po remízovom konci (18:18) sa muselo predlžovať. Nadstavený čas lepšie zvládli hostky, ktoré výhrou 21:20 vyrovnali stav série na tri víťazstvá na 1:1.

HK Britterm Veselí nad Moravou - Handball Club Zlín 21:18 (13:10) - stav série 2:0
Najviac gólov: Fleková 5, Tomečková 4/1, Súkenníková 4 - Poznarová 5/1, Brzósková 4
Pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Cipov, Pastierik, 400 divákov
Veselí nad Moravou viedlo počas celého zápasu. Zlín síce na začiatku druhého polčasu znížil na rozdiel jedného gólu, ale potom domáce hráčky doviedli duel do úspešného konca.

DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 37:26 (19:15) - stav série 2:0
Najviac gólov: A. Tóthová 11/1, Chrenková 5, Marčíková 5 - I. Luzumová 9, Stellnerová 6, Krouská 3
Pok. hody: 6/3 - 3/3, vylúčené: 7 - 5, ČK: Mýlková (Poruba), rozhodovali: Oťapka, Haščík, 150 divákov
Dianie bolo vyrovnané do 15. min, keď na ukazovateli svietilo skóre 10:10. Následne si Poruba postupne utvárala náskok, prvý polčas vyhrala 19:15 a napokon sa celkovo presadila o 11 gólov.