Aj v druhom semifinálovom zápase výhry Prešova a Hlohovca

Dajnis Kristopans (Prešov) a Martin Farkašovský (Košice)Dajnis Kristopans (Prešov) a Martin Farkašovský (Košice) Zdroj: SITA

KOŠICE/HLOHOVEC - Tatran Prešov a HC Sporta Hlohovec potvrdili minulotýždňové víťazstvá aj v stredajších druhých zápasoch semifinále play-off Tipos extraligy hádzanárov. Oba tímy vedú v sériách 2:0 a už len jeden triumf ich delí od postupu do finále najvyššej slovenskej súťaže.

Hlohovčania zdolali na domácej pôde hráčov HC Štart Nové Zámky jednoznačne 38:29, keď v závere I. polčasu otočili vývoj duelu a potom už mali jeho priebeh vo svojich rukách. Prešovčania nemali jednoduchú úlohu v Košiciach, kde s domácim 1. MHK prehrávali v prvom dejstve 10:13, ale po prestávke predsa len potvrdili pozíciu favorita a dosiahli výhru 33:28.

Tretie semifinálové stretnutia, v ktorých sa už môže rozhodnúť o finalistoch, sa budú hrať v sobotu 28. apríla v Prešove a Nových Zámkoch.

HC Sporta Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 38:29 (17:12) - stav série: 2:0
Najviac gólov: F. Zaťko 10/1, Mazúr a Tallo po 7 - Rábek 8/2, Kurka a Mikéci po 5
Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčení: 7 - 4, ČK: Laho (Hlohovec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1500 divákov

Do 20. min videli diváci úplne vyrovnané stretnutie, hostia dokonca vyhrávali 10:8. Následne si vzal domáci tréner Lipták oddychový čas a Sporta sedemgólovou šnúrou získala rozhodujúci náskok v zápase. Pod jej zaslúžené víťazstvo sa podpísal výborný Olejár v bránke, kvalitná defenzíva, lepšia strelecká úspešnosť spojok a predovšetkým kolektívny výkon.

1. MHK Košice - Tatran Prešov 28:33 (15:16) - stav série: 0:2
Najviac gólov: Hricišon 7, P. Hruščák 6/2, Hriňák 4 - D. Krok 8/1, Antl 7/1, Radčenko 6
Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 1 - 7, ČK: Pejovič (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 552 divákov

Domáci odolali úvodnému tlaku súpera a aj keď v 13. min prehrávali 6:10, nezlomilo ich to. Sedemgólovou šnúrou za osem minút otočili na 13:10, ale favorizovaný Prešov ešte pred polčasovou prestávkou získal najtesnejší náskok. Po zmene strán Košice ešte stačili na súpera do stavu 17:17, ale potom si Prešovčania vytvorili mierny náskok, ktorý si udržali až do konca. V mužstve Košíc podali veľmi dobré výkony Hricišon a Hriňák, v hosťujúcom D. Krok.