Prešov vyhral prvý finálový zápas proti Hlohovcu

Tallo z Hlohovca bráni Prešovčana KristopansaTallo z Hlohovca bráni Prešovčana Kristopansa Zdroj: TASR

PREŠOV - Prvé finále medzi Prešovovm a Hlohovcom malo od prvej minúty patričný náboj. Domáci sa nedokázali v priebehu prvého polčasu vzdialiť hosťom na viac ako tri góly. Hlohovčania sa prezentovali dobre organizovanou hrou a tvrdou obranou. Prešov rozhodol v úvode druhej časti hry. V rozpätí 7 minút strelili Šarišania 9 gólov, hostia sa vtedy presadili len dvakrát, čo rozhodlo.

"Je nám jasné, že to budeme mať v Hlohovci ťažké, ale počítame s tým takisto ako s búrlivou kulisou. S takýmito zápasmi však máme skúsenosti, preto verím, že aj druhé finálové stretnutie zvládneme víťazne,“ zaželal si ľavoruký lotyšský kanonier Šarišanov Dainis Krištopans.

Hlohovčania, ktorí sú vo finále po dvoch rokoch, sa pokúsia pribrzdiť favorizovaných Prešovčanov na ceste za ôsmym titulom v ére samostatnosti, z toho šiestym za sebou. Spoliehať sa budú na svojich fanúšikov v zaplnenej hale. „Prehrali sme síce prvý duel, ale nič sa nedeje. V Hlohovci to môže byť iné,“ poznamenal kouč Sporty Martin Lipták, ktorý zobral taktovku do svojich rúk pred play-off a svojich zverencov doviedol do druhého finále v klubovej histórii.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 34:27 (16:13), stav série 1:0
Najviac gólov: Krištopans 7, Číp 6, Kopčo 5 - F. Zaťko 5/2, Miženko, Ďuriš, Tallo po 4
Pok. hody: 1/1 - 6/4, vylúčení: 8 - 12, ČK: Tallo za tri vylúčenia a Mazúr (obaja Hlohovec) za hrubý faul, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 2230 divákov

Finále Tipos extraligy sa hrá na tri víťazstvá. Ak sa zápas nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie 2x5minút. Ak aj po tomto predĺžení bude remíza, opäť sa nadstaví 2x5 minút a potom bude prípadne nasledovať rozstrel zo značky 7 m hodu.