McIlroy suverénne triumfoval na PGA Championship

Rory McIlroyRory McIlroy Zdroj: SITA

KIAWAH ISLAND - Severoírsky golfista Rory McIlroy (23) zvíťazil na PGA Championship a po minuloročnom triumfe na US Open vyhral druhý turnaj kategórie major v kariére. V záverečnom kole exceloval, predviedol svoj ​​najlepší výkon za celé štyri dni - 66 rán - a triumfoval s rekordným náskokom ôsmich úderov.

Prekonal americkú legendu Jacka Niklausa, ktorý v roku 1980 vyhral o sedem rán. Za štvrté víťazstvo na PGA Tour získal McIlroy 1,445 milióna dolárov z osemmiliónovej dotácie.

Za McIlroyom skončil na druhom mieste pri svojej premiére na PGA Championship Angličan David Lynn. O tretiu priečku sa podelili štyria hráči vrátane ďalších dvoch anglických golfistov Justina Rosea a Iana Poultera, ktorý vďaka začiatku nedeľňajšieho kola na chvíľu znížil stratu na McIlroya na jedinú ranu, ale nakoniec jeho cestu za víťazstvom neohrozil.

Najlepšie z domácich Američanov si viedol na Kiawah Island v Južnej Karolíne Keegan Bradley, ktorý sa delil o tretiu pozíciu. Na jedenáste miesto klesol Tiger Woods, ktorý sa po dvoch kolách delil o vedenie so Švédom Pettersson a Singhom z Fidži. Cez víkend však štvornásobný víťaz turnaja zahral 74 a 72 úderov a prepadol sa. Opäť sa tak nedočkal pätnásteho titulu z major turnaja, ktorý vyhral naposledy v roku 2008. Ďalšiu šancu bude mať až v budúcej sezóne.

PGA Championship, golfový turnaj kategórie major na Kiawah Islande (par 72, dotácia 8 miliónov dolárov):
1. McIlroy (Sev. Ír.) 275 (67 +75 +67 +66), 2. Lynn 283 (73 +74 +68 +68), 3. Rose (obaja Angl.) 284 (69 +79 +70 +66), Bradley (USA) 284 (68 +77 +71 +68), Poultera (Angl.) 284 (70 +71 +74 +69), Pettersson (Švéd.) 284 (66 +74 +72 +72), 7. Adams 285 (71 +72 +75 +67), Stricker (obaja USA) 285 (74 +73 +67 +71), Donaldson (Wales) 285 (69 +73 +73 +70), Hanson (Švéd.) 285 (69 +75 +70 +71)