Ľubomír Višňovský na Slovakia Ringu rozbil Ferrari

Takto dopadlo Ferrari Ľubomíra VišňovskéhoTakto dopadlo Ferrari Ľubomíra Višňovského Zdroj: facebook.com/SlovakiaRing.OfficialSite

ORECHOVÁ POTÔŇ - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský mal nehodu v motoristických pretekoch najsilnejšej divízie D4 automobilov s objemom motorov nad 2000 cm3 na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Podľa organizátorov neutrpel žiadne vážne zranenia, horšie však dopadol ďalší pretekár Marián Rajnoha (69), ktorého po inej nehode na okruhu transportovali vrtuľníkom do nemocnice s vážnymi poraneniami chrbtice.

Višňovského havária predčasne ukončila preteky najsilnejšej divízie D4 automobilov s objemom motorov nad 2000 cm3. "Ľubo Višňovský na svojom Ferrari pri výjazde z druhej zákruty nezvládol riadenie a vo vysokej rýchlosti čelne narazil do bariéry. Našťastie vyviazol bez vážnejších zranení," informovali organizátori pretekov prostredníctvom sociálnej siete a neskôr pripojili ďalšiu informáciu: "Je otrasený, ale v poriadku a ostáva povzbudzovať Štefana Rosinu."

Takto dopadlo Ferrari

Spomenuté preteky organizátori zrušili a program Veľkej ceny SR pokračuje inou súťažou. V Orechovej Potôni sa počas tohto víkendu uskutočnia aj preteky seriálu majstrovstiev sveta FIA GT1 a ďalšie súťaže.

V sobotu sa udiala na okruhu aj ďalšia nehoda, keď sa pretekár Marián Rajnoha (69) z Bratislavy na trati prevrátil s vozidlom na strechu a utrpel pri tom vážne poranenie chrbtice. Na mieste nehody museli zasahovať leteckí záchranári. "Posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) pacienta ošetrila a vrtuľníkom ho transportovala do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch," uviedla Sylvia Galajda z Air - Transport Europe.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook.com/SlovakiaRing.OfficialSite
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy