Do finále C1 v Čunove traja Slováci, lídrom Slafkovský

Slovenský kajakár Alexander Slafkovský Slovenský kajakár Alexander Slafkovský Zdroj: SITA

ČUNOVO - Slovenskí singlkanoisti pokračujú vo výborných výkonoch na finálových pretekoch Svetového pohára (SP) vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove.

Po piatkovom postupe kompletnej štvorice nominovaných Slovákov z kvalifikácie si trojica Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Karol Rozmuš vybojovala v sobotu predpoludním v kategórii C1 aj účasť v popoludňajšom finále.

Líder SP Slafkovský bol časom 111,31 najúspešnejší v semifinále, víťaz kvalifikácie Beňuš pri tiež "čistej" jazde obsadil tentoraz 3. miesto s odstupom 1,58 s a elitnú päticu uzatváral Rozmuš (+5,93), ktorý dostal za jeden "ťuk" bránky dve trestné sekundy. Štvrtý Slovák Patrik Gajarský skončil v 30-člennom semifinálovom štartovom poli na nepostupovom 19. mieste (+13,25). Medzi dvojicu "medailových" slovenských reprezentantov sa dostal iba Benjamin Savšek zo Slovinska (111,96), ktorý mal síce najlepší semifinálový čas, ale dve trestné sekundy mu stačili "iba" na striebornú priečku s mankom 0,65 na Slafkovského.

C1 - semifinále (10 najlepších do finále): 1. Alexander Slafkovský (SR) 111,31 (0), 2. Benjamin Savšek (Slovin.) 111,96 (2), 3. Matej Beňuš 112,89 (0),...5. Karol Rozmuš 117,24 (2), 19. Patrik Gajarský (všetci SR) 124,56 (4)