Šokovaný Pečovský si v kabíne poplakal: Prvá červená v kariére

Viktor Pečovský
Viktor Pečovský

BRATISLAVA - Prvé vylúčenie v kariére, a práve v dôležitom reprezentačnom zápase na prahu kvalifikácie o futbalové MS 2014, oplakal stredopoliar Viktor Pečovský v šatni. Prísny verdikt španielskeho rozhodcu Carlosa Closa Gomeza v litovskom Vilniuse hráča MŠK Žiliny šokoval, Slováci ale napokon v desiatich mužoch ubránili konečnú remízu 1:1.

Pečovský v 55. minúte súboja na umelej tráve štadióna Litovskej futbalovej federácie (LFF) zatiahol "záchrannú brzdu", ostrejšie fauloval unikajúceho Edgarasa Česnauskisa a na radosť domáceho publika, resp. zdesenia slovenských fanúšikov mu často v súboji chybujúci arbiter ukázal okamžitú červenú kartu. V pozápasových hodnoteniach všetci reprezentanti aj tréner Stanislav Griga označili verdikt za príliš prísny, Pečovský sa navyše pri faule pošmykol, takže to vyzeralo na nešťastie horšie, ako to v skutočnosti bolo. Pri zákroku sa ale zranil litovský stredopoliar a musel nútene vystriedať. "Som rád, že chalani zabojovali a uhrali aspoň ten bodík. Bolo to pre mňa strašné, je to moja prvá červená karta v kariére a ešte navyše v reprezentácii, na ktorú som dlho čakal, keďže už má dosť rokov. A prvý kvalifikačný zápas sa mi stane toto, to je na neuverenie," so stiahnutým hrdlom sa 29-ročný stredopoliar delil po súboji o dojmy s médiami.

      
Spoluhráči mu po zápase vyjadrili podporu, no to bola pre oporu majstrovskej MŠK slabá náplasť: "Chalani ma síce povzbudzovali, hovorili, že to bola prísna karta, no teraz s tým už nič nenarobím. Určite dostanem nejaký zápasový dištanc a nebudem pre mužstvo použiteľný. Čakal som žltú kartu, červená bol pre mňa úplný šok. Nič mi nezostávalo, len prvýkrát v živote z ihriska zísť."
      
Pre hráča, ktorý oslabí tím po vylúčení, bývajú zvyšné minúty mimo ihriska vždy mimoriadne nepríjemné. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. "V kabíne to boli pre mňa tie najhoršie chvíle. Aj som si poplakal. Hneď som si pozrel sms-ku od manželky, ktorá ma hneď povzbudila, lebo ona sa do mňa vie vžiť. Zvyšok zápasu som strávil v kabíne, už som ho ani nikde nepozeral, len som vnímal zvukové efekty zo štadiónu a bol som rád, že som nepočul, že dali domáci gól."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
foto.mows.sk

DISKUSIA