Ďuriš proti Lichtenštajnsku nenastúpi, má zlomený prst

Michal Ďuriš (21) v súboji s Mikoliunasom a Radavičiusom
Michal Ďuriš (21) v súboji s Mikoliunasom a Radavičiusom

SENEC - Slovenská futbalová reprezentácia sa v zápase G-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie doma proti Lichtenštajnsku predstaví bez Michala Ďuriša (24) z Viktorie Plzeň, ktorý si v súboji v litovskom Vilniuse proti domácemu výberu (1:1) zlomil prst na pravej nohe.

"Po zápase som ucítil bolesť v prste na nohe. V sobotu sa potvrdilo, že prst je zlomený. Šance hrať v utorok proti Lichtenštajnsku sú minimálne, je to veľká škoda," povedal rodák z moravského Uherského Hradišťa.

"Lekári mi povedali, že liečiť by som sa mal približne dva až tri týždne. Uvidíme, ako to celé pôjde. Som z toho veľmi sklamaný a verím, že sa dám rýchlo dokopy," pokračoval Michal Ďuriš a informoval aj o situácii, pri ktorej si privodil spomenuté indispozíciu. "Bolo to asi v 60. min po súboji so stopérom súpera, keď som zostal ležať na zemi. Najskôr mi to nepripadalo ako nič také, s čím by sa nedalo hrať. Absolvoval som celý duel, no pred koncom som už cítil, že mi ten prst tuhne a bolo to dosť bolestivé," informoval útočník či krajný stredopoliar.

O zdravotnom stave Michala Ďuriša informoval aj jeden z lekárov slovenskej reprezentácie Ján Baťalík. "Michal má zlomený druhý prst na nohe. Dohodli sme sa, že nasadíme liečbu a po konzultácii s klubovým lekárom rozhodneme, či zostane s nami, alebo sa vráti späť do klubu," povedal Baťalík.

Po stretnutí vo Vilniuse museli lekári reprezentácie riešiť viacero boľačiek. "Hubočan mal podozrenie na natiahnutie zadného stehenného svalu. Našťastie, ultrazvuk to nepotvrdil. Nasadili sme cielenú liečbu a uvidíme, či sa to v ďalších hodinách zlepší," skonštatoval J. Baťalík.

Viacerí Slováci schádzali z umelého trávnika štadióna Žalgiris vo Vilniuse "stuhnutí". Napríklad útočník Plzne Marek Bakoš je dlhodobo citlivý na záťaž členkov. "Bakošova pohyblivosť v členkoch je trochu obmedzená, on má takú typológiu behu," vysvetlil Ján Baťalík a pokračoval: "Na umelej tráve členky dostávajú viac zabrať. Dopad na plochu je iný, je tam tvrdý podklad a ten nerozkladá silu došliapnutia ako klasická tráva. Pri prudkých pohyboch sa váha nestráca, tupý došľap prenáša záťaž na kolená, krížovú oblasť i celú chrbticu. S Bakošom pracujeme. Vymyslíme preňho obuv, ktorá by mu mala členky postupne uvoľňovať."

Slovensko sa v utorok 11. septembra o 20.15 h predstaví vo svojom druhom zápase v G-skupine európskej časti kvalifikácie na Pasienkoch proti Lichtenštajnsku.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA