Nitra so Stümpelom na domácom ľade zdolala Pálffyho a spol.

Miroslav Kováčik a brankár Patrik Romančík Miroslav Kováčik a brankár Patrik Romančík Zdroj: SITA

NITRA - V zápase sa prví gólovo presadili domáci hráči, keď v 7. min Martin Segľa prešiel cez obrancu a z pravej strany prekonal Romančíka. V 12. min bolo vyrovnané, Bezúch spomedzi kruhov prihral puk na modrú čiaru a Vyrúbalík ho poslal do siete.

Minútu pred koncom prvej tretiny išli Nitrania znovu do vedenia, keď prihrávku Hamráka zužitkoval Jokila.

Druhá časť stretnutia sa hrala znovu v rýchlom tempe, no bez gólového efektu. Najbližšie ku gólu mal Skaličan Kudrna, v oslabení pokoril brankára domácich, no netrafil odkrytú bránku.

V prvej polovici tretej tretiny si domáci vypracovali sériu gólových príležitostí, najväčšiu po perfektnej Stümpelovej asistencii nepremenil Jokila. Napokon domáci predsa len skórovali, keď Segľa dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času pri hre hostí bez brankára stanovil konečné skóre stretnutia na 3:1.

HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Martin Segľa, 19. Jokila (Hamrák, Podstavek), 60. Martin Segľa - 12. Vyrúbalík (Bezúch, Klejna)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Brath, Návratek, 2678 divákov

Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, Nadáši, Rais, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Podstavek, Hamrák, Jokila - Kudrna, Bene, Kmeč - Pupák

Skalica: Romančík - Vyrúbalík, Trška, Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Kutálek, Stieler, Kudrna - T. Višňovský, Holovič, Konečný - Bezúch, Klejna, J. Jurík

Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Hrali sme pred skvelou diváckou kulisou, pred akou sa zlý hokej ani nedá hrať. Dnes boli fanúšikovia našim šiestym hráčom. Sme radi, že sme získali tri body, chlapcom sa chcem poďakovať za výkon."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Postarali sme sa o pekný hokej pred výbornou návštevou, v Nitre ľudia hokeju rozumejú, tlieskali nám i domácim. Mali sme dobré momenty, no s jedným gólom sa v Nitre nedá zvíťaziť. Za svoj výkon sa však hanbiť nemusíme ."

• Zdroj: SITA, huste.tv