Susedské derby Žiliny s Martinom prinieslo triumf vlkov

Žilinčania si na domácom ľade poradili s MartinomŽilinčania si na domácom ľade poradili s Martinom Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

ŽILINA - Lepší vstup do zápasu mali Žilinčania, keď v 3. min strelu Dlouhého tečoval Ďuriš za chrbát Šureka - 1:0. V nasledujúcich minútach mali dobré príležitosti Škoda i Važan, ale stav sa nemenil.

Martinčanom sa nepodarilo vyrovnať pri vylúčení Krajčiho, keď mali permanentný tlak. Markovičovi sa podarilo vyrovnať až pri vylúčení Dlouhého.

Žilinčania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď po 23 s Brcko vsietil druhý gól, ktorý hlavný rozhodca Jonák uznal až po porade s videorozhodcom. Neprešla ani minúta a domáci útočník Krajči poľahky ušiel hosťujúcej obrane a do poodkrytej bránky zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

V úvode záverečného dejstva mali Martinčania skvelú príležitosť na zníženie náskoku domácich, 59-sekundovú početnú prevahu využili po 35 sekundách, keď kapitán Beran vsietil kontaktný gól. Žilinčania v 48. min mohli zvýšiť svoj náskok ale Kokavec po nezištnej prihrávke Škodu mieril len do Šureka. Martinčania v záverečnej 10-minútovke zvýšili svoje úsilie. V 56. min sa vo výbornej šanci ocitol Fadrný, ale domáci gólman príležitosť zlikvidoval. Martinčanom nepomohla ani hra bez brankára v závere duelu.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 3. O. Ďuriš (Dlouhý, T. Varga), 21. Brcko (Troliga, Harant), 22. R. Krajči (Harant, V. Škoda) - 16. Markovič (A. Novotný, J. Fadrný), 44. M. Beran (A. Novotný, A. Beňa)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: R. Krajči (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Holienka, M. Valach, 1264 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško - Važan, Bulík, Lažo - R. Krajči, Troliga, V. Škoda - T. Sýkora, O. Ďuriš, T. Varga - M. Kokavec, Valášek, Drevenák

Martin: Šurek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, J. Perniš, Zukal, Alexejev, Danko - Markovič, M. Beran, J. Fadrný - Petruška, M. Hollý, Mikušovič - Murček, M. Horský, Vartovník - Hús, Dírer, J. Kentoš

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej sme viedli 3:1 a utvorili sme si množstvo ďalších šancí. Hráčom som hovoril, že keď Martin prehráva aj o dva góly, netreba to podceniť. Niektorí si však moje slová nezobrali k srdcu, žiaľ, nepochopili to. V záverečnej tretine Martin pritlačil a pri príležitosti Fadrného sme mali šťastie, že nepremenil. Som šťastný, že po dlhšom čase sme získali tri body."

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Ak mám hodnotiť zápas, v prvej tretine sme hrali to, čo sme si predsavzali. Druhá však bola katastrofálna. Za tretiu chcem pochváliť hráčov, ktorí zrazu začali lepšie korčuľovať, mali lepší pohyb. Presne to, čo sme mali hrať od začiatku. Aj v tomto zápase sme sa presvedčili o tom, že je to v hlavách hráčov, aby od úvodných minút hrali to, čo si povieme."