Piešťany pokračujú vo víťaznom ťažení, Žilinu zdolali 3:0

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

PIEŠŤANY - Začiatok duelu bol z oboch strán opatrný, no postupne domáci prevzali iniciatívu. V 9. min išli hostia dvaja na jedného, ale Ďurišovu strelu chytil pozorný Tomek. Z následujúceho protiútoku sa ocitol osamotený Chylo pred Lacom, tiež však nebol úspešný.

V 14. min domáci pritlačili hostí, puk si vymenili Otčenáš, Nemec a Saliji, no Laco bol pozorný. Na konci 15. min sa Piešťany ujali vedenia, po bratskej spolupráci Jakuba a Henricha Ručkayovcov sa presadil druhý menovaný.

Pred začiatkom druhej tretiny nastal na ľade rozruch, pretože žilinskí hráči nenastúpili včas na druhú časť, za čo dostali menší trest. Protestujúci Lažo dostal 10 minút za nešportové správanie a keďže odmietol ísť na trestnú lavicu, dostal trest 10 min a do konca zápasu. Domáci však presilovku nevyužili. Presadili sa až v 22. min, keď bol úspešný Peško. Druhá tretina sa niesla v réžii domáceho ŠHK 37, ktorému sa však nepodarilo streliť ďalší gól.

Tretia tretina mala rovnaký priebeh ako prvá časť. V 47. min Peško nevyužil šancu, keď netrafil priestor bránky po strele, do ktorej sa dostal po aktivite bratskej dvojice Ručkayovcov. Hra bola vyrovnaná, ovplyvnená niekoľkými vylúčeniami, ktoré ani jedna zo strán nedokázala využiť. Až v 55. min po brejku z vlastného pásma a prihrávke Peška blafákom prekabátil brankára Laca útočník Piešťan Haring. Žilina sa snažila o zvrat v dueli, ale domácich podržal výbornými zákromi Tomek. Piešťany si zaslúžene pripísali tri body.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. H. Ručkay (J. Ručkay, Cuník), 23. Peško (Cuník, Chylo), 55. Haring (Peško, Chylo)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Lažo (Žilina) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, P. Korba, 1857 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, A. Hruška, Bučka - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

Žilina: M. Laco - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško, Sekáč, Drábek - Važan, Bulík, Lažo - R. Krajči, Troliga, V. Škoda - T. Sýkora, O. Ďuriš, T. Varga - M. Kokavec, Valášek, Drevenák

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Od začiatku sa hral obojstranne útočný hokej, v ktorom vynikli obaja brankári. V prvej tretine sme využili jednu šancu a dostali sme sa do vedenia. Druha tretina sa začala nervózne, keď súper dostal trest za neskorý príchod. V tejto časti hry sa nám podarilo streliť druhý gól, no hostia si vzali oddýchový čas, po ktorom sa ich hra zlepšila a naopak my sme začali robiť chyby. V tretej tretine sme najmä zásluhou výborného brankára Tomeka neinkasovali, naopak v závere sme výsledok uzavreli tretím gólom."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Začiatok zápasu ukázal, že dnes asi gól nedáme. V úvodnej minúte bol zoči-voči brankárovi náš najlepší hráč, no nepodarilo sa mu otvoriť skóre a vzápätí náš brankár chytil stopercentnú šancu domácim. V ďalšom priebehu stretnutia sme si vypracovali niekoľko vyložených gólových príležitostí, ale gól sme dnes nedokázali dať. Bez streleného gólu sme nemohli pomýšľať na bodový zisk."

• Zdroj: SITA, huste.tv