Sýkora v nájazdoch zaklincoval víťazstvo Bystrice v Piešťanoch

Ján SýkoraJán Sýkora Zdroj: TASR

PIEŠŤANY - Domáci začali veľmi dobre, keď už v 2. minúte zo samostatného nájazdu skóroval Jakub Ručkay. Hostí tento moment prebral a začali si vytvárať šance.

Rovnako ako Ručkay mohol v samostatnom nájazde skórovať Nemček, ale Tomeka neprekonal. Podarilo sa to až o niekoľko sekúnd neskôr Češíkovi, ktorý využil presilovú hru. Od tohto momentu boli opäť lepší domáci. Vytvorili si tlak a vynútili presilové hry, pričom v závere tretiny Filip dotlačil puk za Slipčenka. Brankár hostí sa zranil a do bránky hostí sa postavil Košarišťan.

Druhá tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Za domácich mohol zvýšiť Chylo, ale v samostatnom nájazde neuspel rovnako ako Mišura o chvíľu po ňom. Za hostí mohol vyrovnať Heizer, jeho tvrdú strelu ale dokázal Tomek vytlačiť mimo bránky a po dvoch tretinách tak bolo 2:1.

V tretej dvadsaťminútovke domáci bránili svoje vedenie, stiahli sa do defenzívy a čakali, čo vymyslia hostia. Tí pasivitu súpera potrestali, keď Hudec v 54. minúte poslal zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol aj napriek početnej výhode hostí, tí si to však vynahradili v samostatných nájazdoch, keď skórovali Nemček a Sýkora.

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. H. Ručkay (R. Filip), 20. R. Filip (Brňák) - 11. Češík (Bambúch, Kubka), 54. M. Hudec (Lunter, Lamper), rozhodujúci sam. nájazd premenil Ján Sýkora
Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, Holienka, 2475 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, A. Kolník, A. Hruška, K. Grman - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

Banská Bystrica: Slipčenko (20. Košarišťan) - Michal Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, M. Styk, J. Predajniansky - Lunter, M. Hudec, Lamper - Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič - F. Nemček, Češík, Petro - D. Hegyi, T. Zigo, Marcinek

Milan Klement (tréner Piešťan): "Banská Bystrica podala bojovný výkon, bol to nepríjemný súper a potrápil nás počas celého zápasu. Štýl hry Banskobystričanov nám dnes nesedel, pri druhom vyrovnávajúcom góle sme urobili hrubú chybu v obrannom pásme. Získali sme len bod, ale aj s ním musíme byť spokojní."

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Pred zápasom sme boli v ťažkej situácii, potrebujeme totiž body ako soľ. Dnes sme získali dva. V zápase sme podali dobrý bojovný výkon, dôležitá bola druhá tretina, v ktorej sme sa ubránili niekoľkým oslabeniam. V závere stretnutia nám už ubúdali sily a obrovskou snahou sa nám podarilo vyrovnať. V predĺžení nevyužilo ani jedno z mužstiev presilovku, a tak rozhodli nájazdy, v ktorých sme boli úspešnejší. Chcem pochváliť celé mužstvo, no vyzdvihnúť musím výkon mladého brankára Košarišťana, ktorý nás držal svojimi zákrokmi počas celého zápasu a naštartoval mužstvo k obratu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv