Ligový líder zo Zvolena proti Martinu splnil úlohu favorita

Gólová radosť ZvolenčanovGólová radosť Zvolenčanov Zdroj: SITA

ZVOLEN - Prvú šancu si vypracovali hostia, no Beňa z dorážky neuspel. Na druhej strane mal šancu Brabenec, ani ten však so svojim pokusom neuspel.

Vzápätí brankár Šúrek vychytal Petra Zuzina a hneď z protiútoku ohrozil domáceho brankára Markovič. Bezgólový stav mohol zmeniť Hraško, po jeho strela však zazvonila žŕdka súperovej bránky.

V úvode druhej tretiny išiel sám na brankára Šimka Horský, no zakončenie mu nevyšlo. Skóre stretnutia otvoril v 25. minúte Podkonický, ktorý sa presadil v presilovke príklepom z medzikružia. V 30. minúte po jeho strele zazvonila žŕdka Šúrekovej bránky. O štyri minúty neskôr zvýšil náskok domácich Škvaridlo. V 35. minúte faulovaný Ďaloga nepremenil samostatný nájazd a v závere tretiny predviedol Murček pekný prienik, ale jeho strela skončila len na betónoch domáceho brankára.

Do poslednej tretiny vykorčuľovali lepšie Martinčania. Markovič strelou švihom z pravého kruhu prekonal brankára Šimka a znížil na rozdiel gólu, nádeje hostí však dostali trhlinu už o minútu neskôr, keď Síkela dorazil do bránky strelu Méryho. Sekundu pred záverečnou sirénou spečatil na konečných 4:1 Lukáš Jurík.

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 25. Podkonický (Brabenec, P. Zuzin), 34. Škvaridlo (L. Jurík, Ťavoda), 43. Síkela (T. Méry, Juraško), 60. L. Jurík (Michal Chovan, J. Mucha) - 42. J. Markovič (M. Hollý, Mikušovič)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, R. Bednár, V. Snášel, 2787 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - T. Méry, P. Huňady, Síkela

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, M. Danko - Murček, M. Beran, T. Petruška - J. Markovič, M. Hollý, Mikušovič - Korytko, M. Horský, J. Fadrný - J. Kentoš, Dírer, L. Vartovník

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Hokej to bol zaujímavý. Rátali sme s tým, že nás Martin bude v tretej tretine napádať a to nám vyhovovalo. Naskytol sa nám priestor na protiútoky, čo sme aj využili."

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Diváci museli byť spokojní s kvalitným stretnutím i s úspešným koncom pre domácich. Odviedli sme svoje maximum. Chyby sa robia, zlyhali sme v zakončovaní. Hráči sú pod tlakom, čo si veľmi dobre uvedomujú."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv