Martin ukončil sériu prehier, Piešťany zdolal po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Favorizovaní hostia začali lepšie. V prvej tretine mali lepší pohyb, pôsobili sebavedomejším dojmom. V 4. min mal S. Saliji na hokejke otvárací gól, ale počas presilovky netrafil prázdnu časť Šúrekovej bránky.

Hostia boli aktívnejší, ale domáci ich do čistých šancí nepúšťali. V 14. min išli Piešťanci do vedenia. Nepokrytý H. Ručkay z otočky využil Šúrekov zakrytý výhľad - 0:1. V 16. min sa potom obtočil okolo Tomekovej bránky domáci Markovič, ale piešťanský gólman jeho strelu vyrazil.

Po zmene strán sa v úvode druhej tretiny natlačil pred Šúreka Haring a vzápätí si Tomek poradil s Beranovou strelou. V 28. min nechali martinskí obrancovia veľa priestoru osamotenému Chylovi a ten prekvapil Šúreka - 0:2. O minútu nevyužil prečíslenie dvoch proti jednému Murček. V 32. min zahrali domáci dobre presilovku, ale opäť sa gólovo nepresadili. Podarilo sa im to v 38. min. Markovič pretlačil puk na Važana a nová posila Martinčanov strelila kontaktný gól.

Na začiatku tretej tretiny sa "kosačky" ubránili presilovke a potom v 44. min Petruška strelou švihom vyrovnal - 2:2. Tlak Martina zosilnel, v 49. min Murček netrafil odkrytú Tomekovu bránku. V 52. ušiel v oslabení Stupka, ale na lepšie zakončenie už nemal dostatok síl. A keď sa v 58. min neujala ani Hollého tečovaná strela, zápas dospel do predĺženia. O konečnom výsledku nerozhodol ani nadstavený čas, víťazstvo Martinu po ôsmich prehrách za sebou zabezpečil až premenený samostatný nájazd Petrušku.

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Michal Važan (J. Markovič, M. Beran), 44. T. Petruška (M. Hollý, Murček), rozh. sam. nájazd T. Petruška - 14. H. Ručkay (Peško), 28. Chylo (Peško)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín - Gajan, Tornay, 1000 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., S. Hriňa, J. Perniš, Tupý, Zukal, R. Slávik - J. Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Korytko, M. Horský, Mikušovič - Jozef Kentoš, Dírer, L. Vartovník

Piešťany: Tomek - Brňák, V. Urban, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, Cunik, A. Hruška, Bučka - T. Melichárek, Mertel, Stupka - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - S. Saliji, V. Nemec, Otčenáš

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Bolo to kvalitné, bojovné a dramatické stretnutie. Boli sme vo veľmi ťažkej pozícii, prehrávali sme už 0:2, ale aj za tohto stavu sme verili, že zápas otočíme. Podarilo sa to aj preto, lebo naši hráči bojovali a nevzdali to."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Zápas sme začali dobre, dostali sme sa do dvojgólového náskoku. Škoda zbytočného gólu na konci druhej tretiny, ktorým sa súper dostal do hry. Pred treťou tretinou sme si povedali, ako zápas udržať v náš prospech, ale v prečíslení Martin vyrovnal a potom bol už nebezpečnejší. Získali sme síce bod, ale mali sme v Martine vybojovať všetky tri. Preto som nespokojný s konečným výsledkom."