Východoslovenské derby zvládli lepšie Košice, Poprad porazili o gól

Košický brankár Alexandr Hylák a obranca Milan Takáč Košický brankár Alexandr Hylák a obranca Milan Takáč Zdroj: TASR

POPRAD - Východoslovenské derby sa od úvodného hvizdu nieslo v rýchlom tempe, ktorému nechýbala zaujímavá zápletka s gólovým korením. Poprad sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď po nakorčuľovaní spoza brány lišiacky zakončil Balán. Hostia však už o pár minút dvoma gólmi otočili skóre, keď sa v 7. minúte po kombinácii presadil Jokeľ a v 9. minúte trafil do čierneho aj Slovák.

Popradčania však nedopustili spadnutie psychickej deky z náhleho obratu, keď už o 14 sekúnd vyrovnal po strele švihom Buc a začínalo sa odznova. Hráčov hnala neustále dopredu početná divácka kulisa, ktorá odmenila potleskom viacero zaujímavých hokejových akcií.

Do druhej tretiny nahradil Nikkiläho v bránke Popradu Sidor, ktorý zakrátko pustil za chrbát umiestnenú, ale chytateľnú strelu Novotného a Košice sa opäť dostali do vedenia. Tempo hry však postupom času mierne upadlo a duel stratil na plynulosti z dôvodu častých vylúčení a následných konzultácií s rozhodcami. Domáci sa opäť dotiahli na súpera v 32. minúte, keď si pred bránku drzo nakorčuľoval Hvila a chladnokrvne zakončil.

Košičania sa však aj do tretice dostali do vedenia, keď v 44. minúte prestrelil Sidora ponad lapačku z ľavého kruhu Bulík. V nasledujúcich minútach si vypracovali domáci niekoľko gólových príležitostí, ktoré však stroskotali na Hylákovi. Ten zabránil vyrovnať postupne Hvilovi, Šterbákovi, Vandasovi, Saboličovi, Jabrockému a v kľúčových momentoch výrazne podržal svoj tím. Hylák privádzal do zúfalstva domácich strelcov aj v samom závere, keď dve minúty pred koncom zmaril tutovku Šterbákovi a 23 sekúnd pred koncom nedovolil počas domácej power-play vyrovnať ani Saboličovi. V dramatickom závere hostia svoje víťazstvo po heroickej defenzíve ubránili.

HK Poprad - HC Košice 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Góly:  2. Balán (D. Buc), 9. D, Buc (Balán, Kovačevič), 32. Hvila (Klouda) - 7. Jokeľ (Šeda), 9. Marek Slovák (Š. Novotný), 22. Š. Novotný (Matúš Chovan, Šeda), 44. Bulík (P. Svitana, R. Jenčík). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Baluška - Bogdaň, Korba, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2394 divákov.

Martin Klempa, asistent trénera Popradu: "Bol to obojstranne kvalitný a rýchly súboj. Chlapcom nemôžem uprieť snahu, bojovali, snažili sa, ale gólová efektivita im viazla."

Milan Staš, tréner Košíc: "Rýchly prvý gól domácich nás nedostal do kolien, ale naopak nás naštartoval k väčšej aktivite, čoho výsledkom bolo naše vedenie. Zlomovým bodom zápasu bola presilovka domácich piatich proti trom, ktorú sme ubránili a vezieme cenné tri body z Popradu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv