Smutná správa pre celý český tenis: Zomrel daviscupový šampión a výnimočný muž

Zdroj: Getty Images

PŘEROV - Vo veku 76 rokov zomrel v stredu po dlhej chorobe prezident Tenisového klubu Precheza Přerov a jeden z trénerov víťazného daviscupového tímu z roku 1980 Petr Huťka.

Informoval o tom Denník.cz, ktorému to oznámila manželka významnej osobnosti československého a českého tenisu Daniela.

Huťka hráčsku kariéru ukončil v 32 rokoch a v období 1979 až 1983 bol kapitánom národného tímu pre Kráľovský pohár a štyri roky tiež viedol družstvo na halových majstrovstvách Európy. V roku 1980 bol členom realizačného tímu víťazov Davis Cupu s hviezdnou zostavou Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Ján Kodeš, Pavel Složil.

Neskôr viedol aj ženský fedcupový tím, bol trénerom pre Galeov pohár aj súčasťou realizačného tímu vo Svetovom pohári v roku 1998. Počas trénerskej kariéry viedol napríklad Ctislava Dosedela, ktorému okrem iného pomohol k trom víťazstvám na turnajoch ATP. Niekoľko rokov pôsobil aj v Rakúsku.

Prezidentom přerovského klubu sa stal v roku 1997. Vlani dostal Cenu prezidenta ČTS za oddanosť a vernosť tenisu.

"Je to smutná správa pre celý český tenis aj pre mňa osobne. Petr Huťka bol v českom tenise jednou z najvýraznejších postáv minulých desaťročí. Do histórie sa zapísal ako hráč, tréner aj ako funkcionár a vo všetkých oblastiach bol úspešný. Osobne som ho zažil ako trénera, pod jeho vedením sme vyhrali tenisovú extraligu," povedal dočasný šéf zväzu Jan Stočes.

Viac o téme: Petr Huťka
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/ČT sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy