Bolo ich osem, neuspel nikto z nich: Český tenis v boji o Roland Garros zažil obrovské sklamanie

Český tenista Zdeněk KolářČeský tenista Zdeněk Kolář Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

PARÍŽ - V kvalifikácii na antukový grandslam Roland Garros neuspel žiadny zástupca českého tenisu. O postup do hlavnej súťaže sa ich usilovalo osem, ako posledný dnes vypadol Zdeněk Kolář.

Pred ním v druhom kole prehrali tiež Vít Kopřiva, Dalibor Svrčina, sestry Linda a Brenda Fruhvirtové a Dominika Šalková. Hneď prvý zápas stratili v Paríži Tereza Martincová a Gabriela Knutsonová.

Vo dvojhre sa tak na parížskom grandslame predstaví dvojica mužov Tomáš Macháč, Jakub Menšík a šestica žien Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková, Linda Nosková, Kateřina Siniaková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková.

Už v kvalifikácii sa rozlúčil s Roland Garros aj jeho dvojnásobný finalista Dominic Thiem. Rakúsky tenista, ktorý v 30 rokoch absolvuje poslednú sezónu, si dnes užil na zaplnenom kurte Suzanne Lenglenovej od fanúšikov ovácie v stoji, hoci ho porazil Otto Virtanen z Fínska. Divokú kartu do hlavnej súťaže Thiem od usporiadateľov nedostal.

Viac o téme: Česko Tereza Martincová Zdeněk Kolář Vít Kopřiva Brenda Fruhvirtová Linda Fruhvirtová Dalibor Svrčina Dominika Šálková Gabriela Knutsonová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy