V predohrávke kola najtesnejšia výhra Nových Zámkov nad ŠKP

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NOVÉ ZÁMKY - Hádzanári domáceho HC Štart vyhrali v piatkovom zápase 11. kola TIPOS extraligy nad ŠKP Bratislava rozdielom gólu 30:29.

HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 30:29 (11:13)
Najviac gólov: Ivanov 8, Kurka 5, Bakos 4 - Pupík 7, Kucharík a Slaninka po 5, B. Mikuš 5/1
Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 8 - 8, ČK: Sivák za tri vylúčenia - Štepanovský za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 400 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, ani jedno z družstiev si nedokázalo utvoriť výrazný náskok. Boli to však hostia, ktorí boli v prvom dejstve o krôčik vpredu. Domáci nastúpili do druhého polčasu, s odhodlaním a veľkou bojovnosťou sa im podarilo otočiť výsledok. V 42. min vyrovnali na 17:17, následne strhli vedenie na svoju stranu, ale ani to im ešte nestačilo na víťazstvo. Novozámčania definitívne zlomili odpor súpera necelé dve minúty pred koncom a zvíťazili.