13. kolo ponúklo drvivé výhry Michaloviec a Nových Zámkov

Nové Zámky rozstrieľali nováčika z ModryNové Zámky rozstrieľali nováčika z Modry Zdroj: tjstart.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola extraligy mužov v hádzanej:

HC Sporta Hlohovec - ŠKP Bratislava 27:26 (16:11)
Najviac gólov: Ľ. Ďuriš 5, Baláž 5/4, Holdoš 4 - Pupík 7, Štepanovský 6, Kucharík 5/1
Pok. hody: 6/4 - 1/1, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 600 divákov
Vydreté zaslúžené víťazstvo domácich. Až do 43. min (21:15) to vyzeralo na pohodlný triumf, no potom sa rozchytal hosťujúci Rafael, domáci zahodil viacero šancí a Bratislavčania ukrojovali z náskoku domácich. Bodku za duelom dal 3 minúty pred koncom hosťujúci Pupík, ktorý v poslednej minúte mohol aj vyrovnať.

HK Topoľčany - HC winLand Michalovce 22:39 (11:21)
Najviac gólov: Valent 6, Doskočil, Briatka a Jadroň po 3 - Gamrát 8, Hruščák 7, Tybulevyč 6
Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Černý a Macko, 540 divákov
Topoľčany nastúpili bez zraneného kvarteta - Kružík, Klačanský, Žilinčík a Hurtiš. Michalovce viedli počas celého zápasu. V závere dal domáci tréner príležitosť aj mladíkom z lavičky.

HC Štart Nové Zámky - Slovan Modra 36:23 (15:9)
Najviac gólov: Bakos 9/3, Szapu 5, Čačič 4, Kurka 4/1 - Michal Fázik 6, Tschur 5/2, Bača a Berner 3
Pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčení: 2 - 4, ČK: Hollán (Modra) za tri vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Varga, 520 divákov
Domáci, aj keď boli domáci v útoku miestami nepresní, získali v I. polčase sľubný náskok. V úvode druhého sa viac sústredili na obranu a aj vďaka rýchlym protiútokom v 48. min viedli už 29:15.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 32:22 (19:11)
Najviac gólov: Firit 5, Ďurajka 5, Zdráhala 5/3 - Hriňák 6, Farkašovský 6, Ľoch 4
Pok. hody: 3/3 - 0, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Gabriš a Klinka, 452 divákov
Do Považskej Bystrice pricestovalo iba jedenásť hráčov Košíc, domáci od začiatku viedli a tréneri dali už ku koncu prvého polčasu priestor aj hráčom z lavičky. Považania mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom, no nepremenili veľké množstvo šancí.