Hádzanári Michaloviec zdolali Považskú Bystricu, víťazne aj ŠKP

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 20. kola hádzanárskej TIPOS extraligy mužov:

ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky 29:26 (13:9)
Najviac gólov: Pupík 8, Kucharik 6, Štepanovský a M. Volentics po 4 - Čačič 8, D. Pogány 5, Szapu 3
Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 300 divákov

Novozámčania viedli v 7. min 2:1, ale následná 5-gólová šnúra priniesla hráčom domáceho ŠKP náskok 6:2 v 14. min. Po oddychovom čase hostia znížili na 5:7, pri vylúčení Čačiča však dvakrát inkasovali a v 23. min po góle Kucharika prehrávali už 5:10. Domáci odchádzali na prestávku s 4-gólovým náskokom (13:9). V druhej časti si hráči ŠKP udržiavali svoje vedenie a koncentrovaným výkonom dotiahli stretnutie do víťazného konca.

HC winLand Michalovce - MŠK Považská Bystrica 36:28 (21:15)
Najviac gólov: Gamrát 10, P. Hruščák 7/1, Tibulevič 5 - Zdráhala 11/5, Firit 4, Adamčík a Sapák po 3
Pok. hody: 1/1 - 5/5, vylúčení: 2 -3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov

Po vyrovnanom úvode sa domáci Michalovčania v druhej polovici prvého dejstva odpútali od súpera z Považskej Bystrice a ich náskok do konca polčasu narástol na 6 gólov - 21:15. V druhej časti sa obraz hry už nezmenil. Východniari naďalej kontrolovali hru a vybojovali si zaslúžený triumf. Strelecky vynikli domáci Gamrát a hosťujúci Zdráhala, ktorí zhodne dosiahli dvojciferný počet gólov.