Favorizované Michalovce porazili domácich Košičanov

Marián Huňady z Michaloviec, Roman Pecha z Košíc a Patrik Hruščák z MichaloviecMarián Huňady z Michaloviec, Roman Pecha z Košíc a Patrik Hruščák z Michaloviec Zdroj: SITA

KOŠICE - Lepšie začali domáci, ktorí si vypracovali päťgólové vedenie (11:6). Potom však nepremenili viacero príležitostí a súper nielen vyrovnal, ale ešte pred prestávkou získal aj mierny náskok (16:15).

Košičania v druhom polčase naposledy viedli v 40. min 22:21, potom naklonili skóre na svoju stranu Michalovčania so strelecky disponovanými Gamrátom a Hruščákom. Domácim sa ešte podarilo v 58. min vyrovnať na 28:28, ale posledné slovo mali favorizovaní hostia, ktorí troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve (31:28).

1. MHK Košice - HC winLand Michalovce 28:31 (15:16)
Najviac gólov: Hriňák 9, Fuňak a Hricišon po 5 - Gamrát 11, P. Hruščák 10/1, Huňady 4/1
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Gábriš a Klinka, 150 divákov