Košice doma opäť sklamali fanúšikov, tesná prehra s Nitrou

Hráči Nitry zdolali v Steel Arene domáce KošiceHráči Nitry zdolali v Steel Arene domáce Košice Zdroj: TASR

KOŠICE - Už v 3. minúte duelu sa ocitol v dobrej šanci Haščák, ale puk z jeho hokejky putoval iba do dobre postaveného brankára hostí.

O dve minúty neskôr sa po zlej rozohrávke Deyla na útočnej modrej čiare dostal v oslabení do úniku Tománek, Hylák si však s jeho zakončením dokázal poradiť. Obidve mužstvá sa snažili neurobiť chybu v obrannom pásme a pokúšali sa o rýchle protiútoky. V 12. minúte boli blízko ku gólu domáci hokejisti, no Haščák a po ňom ani Pašek Valenta v bránke hostí neprekonali. Hostia vzápätí kontrovali príležitosťou Hamráka, ktorý sa po individuálnej akcii "preštrikoval" až pred Hyláka, stav sa však nezmenil.

Druhú tretinu odštartovala šanca Marcinka, no nitriansky gólman si dal pozor a rovnako úspešný bol i v 25. minúte, keď zlikvidoval obrovskú príležitosť Matúša Chovana z bezprostrednej blízkosti. O minútu neskôr sa vhadzovalo v obrannom pásme "oceliarov" a hneď po ňom sa dostal k Pupák, ktorý strelou do ľavého horného rohu Hylákovej bránky otvoril skóre duelu - 0:1. Už o tri minúty neskôr sa hostia tešili z dvojgólového vedenia, pretože Mašlonka v presilovej hre strelou spomedzi kruhov prekonal košického gólmana - 0:2. Košičania mohli znížiť v presilovej hre piatich proti trom, no podarilo sa im to až po návrate potrestaného Hamráka na ľadovú plochu. Takáč si v 32. minúte vypýtal pohybom prihrávku od Marcinka a z tesnej blízkosti skóroval - 1:2. Po kontaktnom góle domáci zvýšili tempo hry, aktívne napádali súpera a častejšie sa tlačili do zakončenia. V závere druhej dvadsaťminútovky mohol vyrovnať Róbert Huna, no s obidvoma jeho strelami si poradil Valent.

Do záverečnej tretiny vstúpili Košičania aktívne a snažili sa tlačiť pred nitriansku bránku. V 44. minúte sa dostal do dobrej pozície Jenčík, trafil však iba dobre postaveného Valenta. V ďalších minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domáci sa snažili o vyrovnanie, strely Haščáka i Róberta Huna však nenašli svoj cieľ. Hostia odpovedali ojedinelými útokmi, v 56. minúte Kováčik nebezpečne ohrozil Hyláka, ale ten sa nenechal prekvapiť. Na výsledku už nezmenila nič ani záverečná power play domácich.

HC Košice - HK Nitra 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 32. M. Takáč (M. Macejko, Marek Slovák) - 26. Pupák (Kmeč), 29. Mašlonka (Jokila, Ordzovenský). Rozhodovali: Jonák - Bednár, Gavalier, vylúčení: 2:3, navyše Marcinko (Košice) 10. min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 42. Nagy (Košice) zapojil sa do hry, 2645 divákov.

Košice: Hylák - Kolba, Šeda, M. Macejko, Deyl, Michal Novák, M. Takáč, Martin Chovan - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Chovan

Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, Nadášdi, Rais, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, R. Tománek - Pupák, Bene, Kmeč

Radim Rulík (tréner Košíc): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý je v tabuľke pred nami. Snažili sme sa pripraviť na tento zápas, bohužiaľ nemali sme pohyb, ktorý sme mali mať. Keď sme dali kontaktný gól, trochu sme sa zlepšili, mali sme aj nejaké šance, ale tie sme nepremenili. Súper hral viac zozadu, na to, aby uhral výsledok a ustrážil si to vedenie. Nitre dobre zachytal brankár. Aj keď sme sa snažili, nepresadili sme sa."

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Po veľmi dobrom kolektívnom a takticky vyspelom výkone sme získali tri body, takže sme veľmi spokojní."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv