Mazeová vyhrala superkombináciu St. Moritzi, Gantnerová 31.

Tina MazeováTina Mazeová Zdroj: SITA

ST. MORITZ - Slovinská lyžiarka Tina Mazeová suverénnym spôsobom vyhrala superkombináciu Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi. Líderka celkového poradia nadelila Rakúšanke Nicole Hospovej 88 stotín a získala celkovo 14. triumf v SP, už tretí v tejto sezóne. Tretia skončila ďalšia Rakúšanka Kathrin Zettelová +(1,05).

Obhajkyňa veľkého glóbusu Američanka Lindsey Vonnová nedokončila jednokolový slalom.

Mazeová si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už po úvodnom kombinačnom super-G, keď sa usadila na čele o stotinu pred Švajčiarkou Larou Gutovou. V slalome napriek chybe krátko po štarte svoj náskok ešte zvýšila a pripísala si na konto druhé víťazstvo v superkombinácii, premiérové zaknihovala vlani v talianskom Tarvisiu.

"Počas letnej prípravy som tvrdo makala a teraz to prináša svoje ovocie. Jazdím s veľkou istotou. Základom úspechu bol kvalitný výkon v super-G," povedala Slovinka v cieli.

Slovenka Jana Gantnerová obsadila 31. miesto so stratou 6,86 na Mazeovú, od bodovanej tridsiatky ju delilo 65 stotín.

V hodnotení Svetového pohára má Mazeová 128-bodový náskok pred Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou, na tretiu priečku postúpila Zettelová.

Superkombinácia (super G+slalom): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 2:01,76, 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,88, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,08, 4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,19, 5. Lara Gutová (Švaj.) +1,39, 6. Lena Dürrová (Nem.) +1,38... 31. Jana Gantnerová (SR) +6,86

Poradie vo SP 2012/2013 (po 8 z 37 pretekov): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 497 bodov, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 369, 3. Kathtrin Zettelová (Rak.) 320, 4. Lindsey Vonnová (USA) 310, 5. Julia Mancusová (USA) 181, 6. Anna Fenningerová (Rak.) a Dominique Gisinová (Švaj.) 175, ... 27. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 69.

Poradie SP v superkombinácii: 1. Tina Mazeová (Slovin.) 100, 2. Nicole Hospová (Rak.) 80, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) 60, 4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 50, 5. Lara Gutová (Švaj.) 45, 6. Lena Dürrová (Nem.) 40

• Zdroj: TASR, SITA