Zvolen doma úspešný, triumf nad Popradom zabezpečil Jurík s Chovanom

Radovan Puliš (uprostred hore) z HKM Zvolen a Edgars Masalskis (uprostred dole) z HK PopradRadovan Puliš (uprostred hore) z HKM Zvolen a Edgars Masalskis (uprostred dole) z HK Poprad Zdroj: SITA

ZVOLEN - Domáci začali lepšie a išli rýchlo do vedenia. Po 72 sekundách sa ujala strela Milana Juríka spomedzi kruhov. O minútu neskôr nebol účinný bekhend Zvolenčana Ďalogu pred odkrytou bránkou. Na opačnej stane sa ocitol T. Sýkora sám pred Šimkom, ale nevyrovnal.

V 6. min prešiel Lapšanský dopredu, ale ani on nenašiel recept na gólmana HKM. Potom unikol v oslabení Podkonický, no koncovku mu znepríjemnil rýchlejší obranca hostí. V 11. min trafil do žŕdky Puliš a v závere prvej tretiny nevyužili v presilovke vyložené šance Brabenec a Pokovič. Majstra mohol vytrestať Mlynarovič, ktorý sa pekne preštrikoval pred Šimka, ale ani on neuspel.

V druhej tretine veľa gólových príležitostí diváci nevideli. Najbližšie k druhému zvolenskému gólu mal v 25. min Čanky, ale pri ľavej žŕdke neposlal puk do odkrytého priestoru. Podtatranci využili presilovú hru v polovici zápasu. Vyšiel im rýchly prechod do útoku, Mlynarovič prihral Krotákovi, ktorý sa dostal pred Šimka a nedal mu šancu. Domáci sa potom ubránili v početnej nevýhode a v závere strednej časti hry mohli ísť opäť do vedenia. Do prečíslenia dvoch na jedného sa dostali Podkonický s Bortňákom, no prvý menovaný nevyslal na lotyšského gólmana účinnú strelu.

Hokejisti spod Pustého hradu si zopakovali dobrý nástup z prvej tretiny aj na začiatku tretej. Po 34 sekundách dosiahli druhý gól, keď najprv Brabenec mieril do žŕdky, no odrazený puk napokon dopravil do bránky Michal Chovan. Poprad mohol vyrovnať v 46. min, ale chybu Hertla nepotrestal Paukovček a následne nevyšla Jančuškovcom ani presilovka. V 55. min predviedol peknú útočnú akciu prvý domáci útok, ale Škvaridlo neprekonal Masalskisa. V samom závere hostia odvolali lotyšského gólmana, hrali v šestici ale Šimko nečelil žiadnej strele súpera.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. M. Jurík (Síkela, Ľ. Zuzin), 41. Michal Chovan (Puliš, Brabenc) - 29. A. Kroták (Mlynarovič, Kurali)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, M. Novák - Korba, Rovenský, 1310 divákov

Zvolen: M. Šimko - J. Hertl, L. Pokovič, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, Hraško - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - P. Zuzin, Bortňák, A. Podkonický - Puliš, Čanky, Martin Ďaloga

Poprad: Masalskis - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Matúš Paločko - Belluš, Paukovček, Drábek - Gápa, S. Takáč, M. Nagy

Július Šupler, tréner Zvolena: "Bolo to zaujímavé stretnutie, s množstvom pekných momentov. Chýbalo mu len viac gólov. Som rád, že moji chlapci poplnili taktické pokyny. Hráčom som poďakoval za výkon, podržal nás brankár Šimko. Aj hosťujúci brankár chytal dobre."

Miroslav Turan, asistent trénera Popradu: "Videli sme dramatické stretnutie so šťastnejším koncom pre domácich. Dôvodom našej prehry boli nepremenené šance. S jedným gólom môžeme vyhrať len ťažko."