Hokejisti Trenčína deklasovali Martin: Za šesť minút mu nastrieľali štyri góly

Tomáš Komínek z Dukly Trenčín a Peter Galamboš z MHC Mountfield MartinTomáš Komínek z Dukly Trenčín a Peter Galamboš z MHC Mountfield Martin Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hostia mali katastrofálny vstup do zápasu a ich nekoncentrovanosť domáci potrestali štyrmi gólmi za päť a pol minúty. Už po 71 sekundách stretnutia sa blysol peknou strelou švihom pod hornú žŕdku Troliga, na konci 4. min nahodený puk od modrej prekĺzol cez hráčov až do siete, pričom autorom gólu bol opäť Troliga.

Za ďalších 14 sekúnd prekvapila brankára Čecha ďalšia ľahká strela z ľavého kruhu, takže po Tomanovom presnom zásahu prišiel do martinskej bránky Dzubina. Aj ten však o chvíľku kapituloval - po Mikulovej dorážke zblízka.

Výraznému rozdielu v skóre potom zodpovedala aj hra v ďalšom priebehu, keď sa obe mužstvá upokojili a tempo zápasu už bolo uvoľnenejšie. V 25. min hosťujúci Markovič s Važanom nezužitkovali nájazd počas vlastného oslabenia, Martinu sa ofenzívna hra príliš nedarila. Trenčín kontroloval svoj náskok, ale duelu celkove chýbalo viac vydarenejších akcií a vzruchu na oboch stranách, pričom súperi sa nedokázali presadiť ani v početných presilovkách. Až v závere druhej tretiny to zmenili hostia dvoma gólmi v rozpätí 22 sekúnd po dôrazných strelách z hokejok Šugára a Markoviča .

Ani rozháraná tretia dvadsaťminútovka už kvalitu zápasu nepozdvihla, koncovka oboch tímov bola nedôrazná a herný prejav plný nepresností. Trenčín si poistil svoje víťazstvo v 55. min Bobčekovou zásluhou.

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Góly: 2. Troliga (D. Buc), 4. Troliga (Čerešňák, D. Buc), 5. M. Toman (Kútny, M. Habšuda), 6. O. Mikula (Čerešňák, Róbert Petrovický), 55. Bobček (Šišovský) - 37. Šugár (Pokrivčák, Themár), 38. Markovič (Važan, Galamboš)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Šišovský (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Kacej, M. Orolín, 1465 divákov

Trenčín: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - Šišovský, Troliga, D. Buc - Kútny, T. Klíma, M. Toman - Šimíček, O. Rusnák, D. Hudec

Martin: J. Čech (5. Dzubina) - Matejka, I. Ďatelinka, Perniš, A. Novotný, Brcko, Rusina - Markovič, Galamboš, Važan - L. Klíma, Kolena, Rožník - Themár, Pokrivčák, J. Cíger - Šugár, Dírer, Tupý

Milan Staš, tréner Trenčína: "Do zápasu sme mali perfektný vstup, ale ani to nám nezaručovalo víťazstvo. Aj ďalej sme sa snažili hrať útočne a vytvorili sme si šance. Mierne nás pribrzdilo chvíľkové zaváhanie a v týchto momentoch sa na naše hokejky vkradla nervozita. Súper nás dostal pod tlak a vo viacerých momentoch bol Nagy hráčom číslo jedna na ľade. Piaty gól nás upokojil. Tri body nás veľmi tešia."

Daniel Babka, tréner MHC: "Zápas výrazne poznačil úvod. Domácim padlo do siete všetko, čo šlo na bránku. Snažili sme sa to zastaviť, aby sme sa od druhej tretiny opäť dostali do zápasu. To sa nám podarilo, strelili sme góly a mali aj ďalšie šance. V tretej tretine sme nevyužili naše príležitosti a keď Trenčín pridal piaty gól, bolo po zápase."