VIDEO Leverkusen vydoloval bod v Moskve, vďaka výhre kniežat sa teší z postupu

Kevin Volland (v bielom) oslavuje gól do siete CSKAKevin Volland (v bielom) oslavuje gól do siete CSKA Zdroj: SITA

MOSKVA - Futbalisti Bayeru Leverkusen remizovali v utorňajšom dueli Ligy majstrov na pôde CSKA Moskva 1:1. Do vedenia ich poslal Kevin Volland, ktorý si v 16. minúte ideálne nabehol na cester Kevina Kampla a nekompromisne skóroval. Moskovčania sa po zmene strán dočkali vyrovnania štvrťhodinu pred koncom, keď premenil penaltu Natcho.

V E-skupine malo postupové tromfy v rukách AS Monaco, keďže v prípade víťazstva nad Tottenhamom by zaručilo osemfinálovú účasť sebe i druhému Bayeru Leverkusen. "Kniežatá" sa mohli priblížiť k naplneniu scenára už v 11. minúte, lenže Radamel Falcao nepremenil penaltu a na prestávku odišli oba tímy za bezgólového stavu. Ten sa zmenil až v úvode druhého dejstva, ktoré prinieslo divoký priebeh.

Monaco síce vyťažilo z ofenzívnej snahy gólovú hlavičku Djibrila Sidibeho, no už o tri minúty neskôr vyrovnal z penalty Harry Kane. "Kohúti" sa tešili z presného zásahu len niekoľko sekúnd. Ihneď po rozohraní lopty a založení útoku preletel center sprava až na Thomasa Lemara, ktorý zariadil domácim tesné vedenie 2:1. V druhom dueli remizoval Leverkusen s CSKA Moskva 1:1. Zaknihoval štvrtý nerozhodný výsledok v piatom zápase skupinovej fázy, no ten mu napokon vďaka pomoci Monaca zaistil lístok do osemfinále.

skupinová fáza LM - 5. kolo:

E-skupina

AS Monako (Fr.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 2:1 (0:0)
Góly: 48. D. Sidibé, 53. Lemar - 52. H. Kane (z pok. kopu), rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Monako: Subašič - D. Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy - Fabinho, T. Bakayoko, Lemar (81. Moutinho) - Bernardo Silva, Falcao (89. Raggi), Germain (77. Carrillo)

Tottenham: Lloris - Trippier, Dier, Wimmer, D. Rose - Wanyama, M. Dembélé (65. C. Eriksen) - Alli, Winks (74. M. Sissoko), Son Heung-Min (65. V. Janssen) - H. Kane

CSKA Moskva - Bayer Leverkusen 1:1 (0:1)
Góly: 76. Natcho (z 11 m) - 16. Volland
Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Viac o téme: CSKA Moskva Tottenham Hotspur Bayer Leverkusen AS Monako