VIDEO Parádny postupový obrat Juventusu, Sevillu čaká kľúčová bitka s Lyonom

Gabriel Mercado a vpravo hráč Juventusu  Daniele Rugani v súboji o loptuGabriel Mercado a vpravo hráč Juventusu Daniele Rugani v súboji o loptu Zdroj: TASR

SEVILLA - Šláger H-skupiny medzi FC Sevilla a Juventusom Turín sa skončil víťazstvom talianskeho šampióna 3:1, ktorý si vďaka obratu zabezpečil postup do vyraďovačky. Vypredaný štadión v Seville rozjasal už v 9. minúte Nicolas Pareja, keď spoza šestnástky elegantne trafil odrazenú loptu z hlavičkého súboja.

"Juve" pôsobil na trávniku aktívnejším dojmom - v držaní lopty i streleckej produkcii - a vyrovnania sa dočkal v druhej minúte nadstavenia úvodného polčasu. Nariadenú penaltu premenil Claudio Marchisio. Po zmene strán padli ešte dva góly, triumf a zároveň postup "starej dámy" potvrdili Leonardo Bonucci a Mario Mandžukič. O druhú postupovú priečku sa pobije Sevilla s Lyonom v záverečnom kole skupinovej fázy.

FC Sevilla (Šp.) - Juventus Turín (Tal.) 1:3 (1:1)
Góly: 9. Pareja - 45.+ Marchisio (z pok. kopu), 85. Bonucci, 90.+ Mandžukič, ČK: 36. F. Vázquez (Sevilla) po druhej ŽK, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Sevilla: Rico - Rami, Pareja, Mercado - N'Zonzi - Mariano (76. Kranevitter), Iborra, Vitolo, Escdero - F. Vázquez, Vietto (46. Sarabia)

Juventus: Buffon - Dani Alves, Bonucci, Rugani, Evra (72. Sturaro) - Marchisio, Khedira, M. Pjanič (84. Kean) - Cuadrado (87. Chiellini), Mandžukič, Alex Sandro

Dinamo Záhreb (Chor.) - Olympique Lyon (Fr.) 0:1 (0:0)
Gól: 72. Lacazette, rozhodovali: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník (ČR)

Záhreb: Livakovič - Matel (14. A. Henríquez), Sigali, Benkovič, Pivarič - Kneževič - Šitum, Pavičič (73. Machado), Gojak, Čorič (52. Jonas) - Junior Fernandes

Lyon: A. Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, N'Koulou, Morel - Ferri, Gonalons, Darder (66. Tolisso) - Cornet (66. Fekir), Lacazette, Valbuena (88. Rybus)