Kučová skončila na rakete českej obhajkyne prvenstva, Čepelová v Prahe tiež dohrala

Na snímke slovenská tenistka Jana Čepelová
Na snímke slovenská tenistka Jana Čepelová

PRAHA - Slovenská tenistka Kristína Kučová podľahla za 125 minút 6:3, 5:7, 3:6 domácej obhajkyni titulu Lucii Šafářovej nasadenej ako piatej v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe (dotácia 250 000 USD, antuka vonku). Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka K. Kučová, 96. v singlovom renkingu, čelila tridsiatničke Šafářovej premiérovo v kariére.

Ľavoruká Češka figuruje na 37. mieste vo svetovom rebríčku vo dvojhre, v minulosti bola aj v Top 5, práve na tomto povrchu je finalistkou parížskeho grandslamového Roland Garros 2015. Univerzálka Šafářová sa na predmetnom podujatí v Prahe presadila aj v rokoch 2012 a 2013, keď ešte spadalo do agendy ITF. V osemfinálovom 2. kole bude čeliť taktiež ľavorukej súperke, a to 25-ročnej krajanke Kristýne Plíškovej (58.), ktorá v 1. kole vyradila srbskú držiteľku voľnej karty a bývalú jednotku počítačového poradia Jelenu Jankovičovú dvakrát 6:4.

Víťazka dvojhry junioriek z vrcholných newyorských US Open 2007 "Kika" Kučová mala na začiatku tejto sezóny rôzne zdravotné ťažkosti a od konca januára hrá ešte len na štvrtom podujatí. Minulý týždeň nedohrala 1. kolo v Istanbule proti Belgičanke Kirsten Flipkensovej.

Aj ďalšia slovenská tenistka Jana Čepelová ukončila svoju púť na podujatí WTA J&T Banka Open v Prahe už v 1. kole. V utorkovom súboji nestačila na turnajovú sedmičku Chorvátku Anu Konjuhovú a prehrala 2:6, 2:6. Zápas trval 74 minút.

Lucie Šafářová (ČR-5) - Kristína Kučová (SR) 3:6, 7:5, 6:3 za 125 minút

Ana Konjuhová (7-Chorv.) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:2, 6:2


Tagy: Kristína Kučová Lucie Šafářová WTA International J&T Banka Prague Open

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA