Švajčiari sa na Švédov tešia: Tri korunky budú potrebovať lepšie výkony, ako predvádzali

Hráči Švédska oslavujú gól
Hráči Švédska oslavujú gól

PARÍŽ - Švajčiari sú príjemným prekvapením MS 2017. Druhé miesto v B-skupine si zabezpečili nečakaným víťazstvom nad Čechmi 3:1 a v základnej časti dokázali uchmatnúť 2 body aj silnej Kanade (3:2 pp), ktorá ťahala na MS sériu 7 víťazstiev. Niečo podobné chcú zopakovať aj proti Švédom, ktoré má zostavu nabitú hviezdami z NHL.

Hráči z krajiny helvétskeho kríža majú svojmu štvrťfinálovému súperovi čo vracať. Na šampionáte v roku 2013 so Švédmi prehrali vo finále 1:5. Tréner Patrick Fischer je optimista. "My sme o svojej kvalite vedeli už pred šampionátom a v základnej časti sme dokázali, že ju aj máme. Hráme pozorne v defenzíve a premieňame šance. Ešte by to chcelo zlepšiť presilovky. Na Švédov sa veľmi tešíme. Najradšej by sme ten zápas odohrali už v stredu," uviedol Fischer aj na webe denníka Blick.

Švédski hokejisti sa museli v kolínskej A-skupine uspokojiť až s tretím miestom. Strata troch bodov s Američanmi a dvoch s Rusmi ich stála lepšie umiestnenie. Vo štvrťfinále napriek tomu budú proti Švajčiarom favoritom, no na zdolanie tohto súpera budú potrebovať lepšie výkony, ako doteraz predviedli so silnými tímami. Hlavným cieľom severanov je prerušiť dva roky trvajúce medailové suchoty. "Majú dobre pracujúci tím, nebude to proti nim jednoduché," povedal o Švajčiaroch skúsený obranca Anton Straalman pre expressen.se. "Súperov si v tejto fáze už nenavyberáme. Ak chceme ísť čo najďalej, musíme zdolať každého, kto nám príde do cesty," dodal
30-ročný bek Tampy Bay Lightning.


Tagy: Švédsko Švajčiarsko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA