VIDEO Žilina rozhodla o víťazstve v poslednej minúte

Gólová radosť hráčov ŽilinyGólová radosť hráčov Žiliny Zdroj: TASR

POPRAD - Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu, keď mali početnú prevahu pri vylúčení domáceho Kudělku, tú však nevyužili. Boli to žilinskí vlci, ktorí v 7. min zásluhou Troligu išli do vedenia po jeho premiérovom góle v tejto sezóne.

O minútu neskôr sa presadil center štvrtého útoku Linet a domáci viedli 2:0. Michal Chovan potvrdil, že v Žiline sa mu darí a peknou strelou v 14. min znížil na 1:2. V záverečnej minúte prvej tretiny Tomáš Harant od modrej čiary strieľal presne a Melicherčík tretíkrát lovil puk zo svojej siete.

Úvod druhej tretiny nebol pre Žilinu najlepší, keď najskôr išiel na trestnú lavicu Drábek a potom Smotrila. Hostia po desiatich sekundách využili početnú prevahu piatich proti trom gólom Svačinu. V 25. min mal ideálnu šancu na vyrovnanie Popradčan Takáč, ale nepremenil. O minútu neskôr unikol Richard Huna, ale ani ten neprekonal Melicherčíka. V nasledujúcich minútach mali Popradčania viac z hry, ale nepodarilo sa im vyrovnať. V závere tretiny boli vylúčení hosťujúci Svitana i domáci Dlouhý, no početnú prevahu ani jeden z tímov nevyužil.

V záverečnej tretine to bolo obojstranne nervózne. Popradčania sa snažili vyrovnať, domáci udržať jednogólový náskok. Dvakrát sa hralo štyria proti štyrom, ale gól padol až v 54. min, keď "osemstovkár" Martin Kuľha z ľavej strany prestrelil Laca a vyrovnal na 3:3. Stretnutie bolo dramatické do posledných sekúnd, šťastie sa naklonilo na domácu stranu, keď kapitán Žilinčanov Devečka 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prekonal delovkou Melicherčíka.

MsHK DOXXbet Žilina - HK AutoFinance Poprad 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Troliga (Smotrila, Houdek), 8. Linet (T. Sýkora, Kubiš), 20. Harant (P. Sivák, D. Devečka), 60. D. Devečka (P. Sivák, Richard Huna) - 12. Michal Chovan (Balán), 23. Svačina (R. Suchý, R. Rapáč), 54. Kuľha (Strömberg, Koskinen)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Ďurkech a Houdek (obaja Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Bundil, P. Šefčík, 1295 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, Kubiš

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, D. Kramár, Malina - Strömberg, Koskinen, Kuľha - Michal Chovan, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, P. Svitana

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, dobre sme korčuľovali, mali sme tlak aj väčší počet striel, z ktorých padli tri góly. V druhej tretine súper zapol, inkasovali sme gól ale potom sme to ustáli. Tretia tretina bola rozkúskovaná, po treťom inkasovanom góle to vyzeralo, že už bod ani nezískame. Šťastie sa však naklonilo na našu stranu. Som rád, že sa nám podarilo získať tri body."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, ako sme si povedali aj v šatni. Dávali sme viac priestoru domácim a zaslúžene prehrávali o tri góly. V druhej tretine sme sa zdvihli a vsietili kontaktný gól. V tretej sme vyrovnali a mohli sme ísť aj do vedenia. Žiaľ, 15 sekúnd pred koncom sme inkasovali. Škoda, bodík možno i dva sme si zaslúžili."

• Zdroj: SITA, huste.tv