Slovan prvýkrát získal tri body, hladký triumf nad Čechovom

Jevgenij Timkin a Ján TabačekJevgenij Timkin a Ján Tabaček Zdroj: hcvityaz.ru

ČECHOV - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na druhý zápas KHL na ľade súpera. Po prehre v Minsku s Dinamom si zmerali sily s Viťazom Čechov a zaznamenali prvé víťazstvo v súťaži v riadnom hracom čase, keď triumfovali 3:0. Na konte majú po piatich zápasoch 6 bodov.

"Belasí" mali podobne ako v Bielorusku skvelý úvod a vďaka presným zásahom Hudáčka a Vondrku išli po prvej tretine do kabín s dvojgólovým náskokom. V druhej tretine zvýšil na 3:0 skúsený Lipiansky.

Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 17. septembra o 19.00 v domácom prostredí, keď privíta jedného z favoritov ročníka SKA Petrohrad.

Viťaz Čechov - Slovan Bratislava 0:3
Góly: 12. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet)
Rozhodcovia: Soin, Šenjov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Gillies (Čechov) 10 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 2300 divákov.

Viťaz Čechov: Kasutin - Kudinov, Troščinskij, Malevič, Golovkov, Markov, Fahey, Seleznov - Kuljomin, Koroljuk, Badjukov - Sergejev, Timkin, Černov - Dvurečenskij, Cullen, Hennessy - Čistjakov Posnov, Gillies

Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Mikúš, Šťastný, Dravecký

Prvú vážnejšiu šancu zápasu si vypracovali domáci hokejisti, keď Sergejev z pravej strany otestoval Janusa, brankár Slovana bez problémov zasiahol. Potom už prebrali iniciatívu hostia, ktorí mali viac z hry, no súpera vážnejšie neohrozili. Svoju aktivitu zužitkovali v 12. minúte. Hudáček unikol domácim obrancom a sám pred brankárom Kasutinom nezaváhal - 1:0. O tri minúty mohol pridať druhý gól Šatan, ale jeho strelu zblokovali obrancovia. V 16. minúte zahral Timkin nebezpečne vysokou hokejkou a rozhodcovia mu udelili 2+2 minúty. Slovan využil presilovku v 18. minúte, keď Kasutin nezastavil strelu Vondrku 2:0.

Na začiatku druhého dejstva si Slovanisti zahrali ďalšiu presilovku, no predčasne ju ukončil Šatan, ktorý išiel taktiež na trestnú za sekanie. Ani domáci však početnú výhodu nevyužili. Hráči Čechova doplatili na nedisciplinovanosť v polovici duelu, vďaka druhej úspešnej presilovke Slovana. Šatan našiel voľného Lipianskeho a ten zvýšil už na 3:0. Krátko na to neudržal nervy na uzde domáci Gillies a za nešportové správanie si vyslúžil desaťminútový trest. Slovan si už do konca tretiny strážil pohodlný náskok a nejako sa nehrnul do útoku. Ani domáci príliš netvorili a tempo zápasu opadlo.

Hokejisti Čechova boli v záverečnom dejstve aktívnejší a k dispozícii mali aj dve presilové hry, no s výsledkom duelu už nič nespravili. Keď sa už dostali k zakončeniu, hostí podržal výborný brankár Janus. Slovan bez problémov kontroloval hru a zaistil si prvý triumf na súperovom ľade v KHL.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Zaslúžene si odvážame tri body. V prvej tretine sme hrali veľmi aktívne a dobre. Pozitívom bola skutočnosť, že sme využili dve presilovky. Cením si, že sme domácim nedovolili streliť ani jeden gól."

Jurij Leonov, tréner Čechova: "Hlavnú úlohu v tomto zápase hrala disciplína. Hráčom nemám veľmi čo vyčítať, snažili sa. Ale budeme musieť zrejme pozmeniť zloženie tímu a asi sa niektorých hráčov aj zbaviť. Samozrejme potom musíme priviesť nových hokejistov a budú tu takí, ktorí budú chcieť hrať hokej. Musíme si prejsť náročným obdobím, ale sľubujem, že to bude dobré."

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA, youtube