Košice z Piešťan odchádzajú naprázdno, Tomek s čistým kontom

Tomáš Tomek proti Košiciam udržal čisté kontoTomáš Tomek proti Košiciam udržal čisté konto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Vo vyrovnanej prvej tretine sa do prvej šance dostali hokejisti Piešťan, ale Henrich Ručkay neotvoril skóre stretnutia. V 6. min mohlo zahrmieť na oboch stranách, domáci Chylo však svoju šancu nevyužil a protiútok nezakončil úspešne ani Pašek.

O desať minút neskôr sa do obrovskej príležitosti dostal Košičan Jokeľ, ale sám pred Tomekom netrafil bránku. Tesne pred prvým klaksónom ešte Šišovský zabojoval a získal puk, no svoju peknú individuálnu akciu nezakončil gólom.

V prvej polovici druhého dejstva sa väčšinou hralo v strednom pásme, bez vylúčení a v rýchlom tempe. K prvému vzruchu prišlo až v 30. min, ale Boltun nepremenil svoje sólo. O dve minúty neskôr rozjasala domácich priaznivcov bratská dvojica Ručkayovcov: Jakub potiahol puk do obranného pásma Košíc, prenechal ho bratovi Henrichovi, a ten švihom prekonal košického gólmana. V 36. min sa ukážkovým "semaforom" prezentoval domáci brankár Tomek, keď zastavil Svitanovu strelu.

Košičania sa v úvode tretej tretiny ubránili vôbec prvej hre v nerovnovážnom stave v zápase a pridali na obrátkach. V 48. min im však pristrihol krídla Šišovský, ktorý sa najlepšie zorientoval v trme-vrme pred bránkou a zvýšil na dvojgólový rozdiel. V 50. min napriahol od modrej čiary hosťujúci Takáč, ale puk nemieril do priestoru bránky. Domáci výborne bránili už v strednom pásme, hostí nepúšťali do vyložených šancí. V 59. min sa Košičania odhodlali k hre bez brankára, ale ani tá im nepriniesla úspech.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gól: 32. H. Ručkay (J. Ručkay), 48. Šišovský
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Kalina, Smrek, 2008 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Stupka, Mertel, Šišovský

Košice: Hylák - M. Takáč, Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Michal Novák, M. Macejko, Martin Chovan - R. Jenčík, Bulík, P. Svitana - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - Hinďoš, Pašek, Jokeľ - Mlynarovič, Boltun, O. Gmitter

Milan Klement, tréner Piešťany: "Obe mužstvá hrali dobrý hokej. V druhej tretine sme sa dostali pod tlak, ale paradoxne sme dali gól. V tretej časti sa nám podarilo pridať ešte jeden a Košice v snahe znížiť boli dnes našťastie neefektívne a my sa môžme tešiť z cenného víťazstva."

Milan Staš, tréner Košíc: "Prvá tretina bola svižná, ale opatrná z oboch strán. V druhej časti sme po inkasovanom góle zvýšili úsilie. Dostali sme súpera pod tlak a robili sme všetko pre to, aby sme znížili a boli sme strelecky impotentní. Bez gólu sa vyhrávať nedá."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv