OH 2012 - strana 3

Oscar Pistorius
Novinky
Pistorius ponesie vlajku na ceremoniáli: Som poctený

LONDÝN - Hendikepovaný bežec Oscar Pistorius (25) ponesie vlajku Juhoafrickej republiky na záverečnom ceremoniáli XXX. letných olympijských hier v Londýne.

Foto Zlatí francúzski hádzanári
Novinky
Historická obhajoba Francúzov, zlato po tesnom víťazstve

LONDÝN - Hádzanári Francúzska vyhrali vo finále na OH v Londýne nad Švédskom 22:21 a obhájili olympijský triumf z Pekingu. Ako prvému tímu sa im podarilo...

Usain Bolt
Novinky
Bolt oslavoval zlato ako DJ: Prišiel som sa stať legendou

LONDÝN - Jamajský šprintér Usain Bolt oslávil svoje tri zlaté olympijské medaily svojským spôsobom. Namieril si to z olympijského štadióna na párty do...

Radosť vodných pólistov Srbska
Novinky
Srbi obhájili na OH bronz, tesná výhra nad Čiernou Horou

LONDÝN - Vodní pólisti Srbska obhájili na OH v Londýne bronzové medaily z Pekingu 2008. Srbsko zvíťazilo v pekinskej repríze súboja o 3. miesto nad Čiernou...

Ruské reprezentantky v modernej
Novinky
Ruské gymnastky obhájili zlato v spoločných skladbách

LONDÝN - Ruské moderné gymnastky v súťaži spoločných skladieb na Hrách XXX. olympiády v Londýne obhájili zlaté medaily z Pekingu 2008. Pre ruské reprezentantky...

Foto Ruskí reprezentanti vo volejbale
Novinky
Ruskí volejbalisti zlatí po famóznom obrate nad Brazíliou

LONDÝN - Ruskí volejbalisti získali na OH v Londýne v po výhre 3:2 nad Brazíliou zlaté medaily. Je to pre nich prvé zlato od roku 1980, keď hostili olympiádu...

Jaroslav Kulhavý
Novinky
Zlato v cross country pre Čecha Kulhavého

LONDÝN - Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v horskej cyklistike v disciplíne cross country. Striebro si vybojoval Švajčiar Nino Schurter a bronz...

Tacuhiro Jonemicu
Novinky
Zápasník Varner zlatý do 96 kg, triumf Jonemicu do 66 kg

LONDÝN - Japonský zápasník Tacuhiro Jonemicu získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 66 kg. Víťaz vo finále zdolal Sushila...

Ramirez Carrazana
Novinky
Carrazana vyboxoval zlato pre Kubu, Lomačenko do 60 kg

LONDÝN - Kubánsky reprezentant v boxe Robeisy Ramirez Carrazana získal na OH v Londýne zlatú medailu v kategórii do 52 kg. Víťaz vo finále zdolal Tugstsogta...

Usain Bolt si triumf
Novinky
Rogge uznal: Bolt je žijúcou legendou, ikona, najlepší šprintér

LONDÝN - Podľa prezidenta Medzinárodného olympijského výboru Jacquesa Roggea je jamajský šprintér Usain Bolt legendou so všetkým, čo k tomu patrí.

Záverečná tlačovka slovenskej olympíjskej
Slovensko
Bilancia Slovenska je spravodlivá, vďaka aj za štyri medaily

LONDÝN - Malú slovenskú výpravu na Hrách XXX. olympiády v Londýne síce sprevádzal veľký potenciál , ale primerane neohodnotil. Slovensko nad historicky...

Stephen Kiprotich
Novinky
Uganďan Kiprotich uzavrel atletické dianie triumfom v maratóne

LONDÝN - Ugandský vytrvalec Stephen Kiprotich získal maratónske zlato na OH v Londýne časom 2:08:01 h, keď úspešne zavŕšil svoj únik približne 6 km pred...

Fridzon (7) si pripísal
Novinky
Rusi získali bronz po dramatickej koncovke s Argentínou

LONDÝN - Basketbalisti Ruska si po neúspešnom vystúpení na olympiáde v Pekingu 2008 (až 9. miesto) napravili chuť na hrách v Londýne, keď v súboji o bronz...

Blaženko Lackovič a Szabolcs
Novinky
Hádzanársky bronz suverénnou výhrou pre Chorvátsko

LONDÝN - Hádzanári Chorvátska získali bronz na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Zverenci Slavka Golužu zdolali v stretnutí o 3. miesto rivalov z Maďarska 33:26.

Radosť talianskych volejbalistov po
Novinky
Bronzová olympijská medaila pre volejbalistov Talianska

LONDÝN - Volejbalisti Talianska získali bronzové medaily na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Zverenci Maura Berruta zvíťazili v súboji o 3. miesto nad Bulharmi...

Pavol a Peter Hochschornerovci
Slovensko
SOV vyplatí športovcom 172 750 eur, najviac Hochschornerovcom

LONDÝN - Slovenský olympijský výbor vyplatí na odmenách pre úspešných reprezentantov na hrách XXX. olympiády v Londýne celkovo 172 750 eur. Výšku odmien...

Danka Barteková a František
Slovensko
Vlajkonosičkou na záverečnom ceremoniáli bude Barteková

LONDÝN - Slovenskou vlajkonosičkou počas záverečného ceremoniálu na OH v Londýne bude strelkyňa Danka Barteková (27).

Sebastian Coe
Novinky
Coe bude ambasádor dedičstva londýnskych Hier

LONDÝN - Britský premiér David Cameron v nedeľu menoval šéfa organizačného výboru Hier XXX. olympiády v Londýne Sebastiana Coa za ambasádora dedičstva...

Lucia Klocová vo finále
Slovensko
Tréner Klocovej Slouka: Eufória opadne, príde boj o prežitie

LONDÝN - Finálové ôsme miesto Lucie Klocovej v behu na 1500 m považujú mnohí vo výprave za najpríjemnejší prienik vpred, ba dokonca v hierarchii výsledkov...

David Svoboda
Novinky
Zlatý Čech Svoboda: Vedel som, že rozhodne už šerm

LONDÝN - Český moderný päťbojár David Svoboda (27) už pred individuálnymi pretekmi na OH 2012 v Londýne vedel, že o úspechu rozhodne už šerm.