OH 2012 - strana 7

Alex Schwazer
Novinky
Chodca Schwazera kvôli dopingu oficiálne vylúčili z OH

LONDÝN - Medzinárodný olympijský výbor oficiálne potvrdil vylúčenie talianskeho chodca Alexa Schwazera (27) z Hier XXX. olympiády. Olympijského víťaza...

Mariana Pajónová
Novinky
Vo finále bikrosu triumy Pajónovej a Štrombergsa

LONDÝN - Víťazkou finále v bikrose sa stala Kolumbijčanka Mariana Pajónová. Pretekárka triumfovala pred Novozélanďankou Sarah Walkerovou, ktorá pred štyrmi...

Ilustračné foto
Novinky
Akvabely Ruska sa stali víťazkami tímovej súťaže

LONDÝN - Akvabely Ruska sa stali víťazkami v súťaži tímov v synchronizovanom plávaní. Reprezentantky "zbornej" triumfovali vo voľnom programe aj celkovo...

Sebastian Coe
Novinky
Šéf výboru OH Coe: Atletické úspechy Jamajky sú čisté

LONDÝN - Prezident organizačného výboru OH 2012 v Londýne Sebastian Coe vyjadril presvedčenie, že Usain Bolt a jeho jamajskí krajania prešli vo vlasti...

Foto Oussama Mellouli
Novinky
V diaľkovom plávaní zlatý Tunisan Mellouli, striebro Nemecku

LONDÝN - Tuniský reprezentant Oussama Mellouli získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v diaľkovom plávaní na 10 km.

Brazílski Neymar a Romulo
Novinky
Neymar: Proti Mexiku budeme hrať za Pelého a Brazílčanov

LONDÝN - Futbalisti Brazílie veria, že po finále olympijského turnaja v Londýne proti Mexiku doplnia svoju zbierku trofejí o najcennejší kov. Hviezdam...

Helena Saganová
Slovensko
Saganova mama si užila Londýn: Pri pretekoch sa modlím

LONDÝN - Jeden z partnerov Medzinárodného olympijského výboru pripravil pre olympiádu v Londýne špeciálny projekt s názvom "Ďakujem, mami". Vďaka nemu...

Hassan Hirt
Novinky
Ani Francúzi sa nevyhli dopingu, Hirt musel opustiť OH

LONDÝN - Bežec Hassan Hirt (32) už viac nie je súčasťou francúzskeho tímu v Londýne. O vyradení vytrvalca informoval v piatok Medzinárodný olympijský výbor...

Tyler Hamilton
Cyklistika
Hamilton prišiel o zlato z Atén 2004, dostal ho Jekimov

LONDÝN - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v piatok formálne odobral zlatú medailu z cyklistickej časovky na OH 2004 v Aténach Američanovi Tylerovi Hamiltonovi....

Mathew Belcher a Malcolm
Novinky
Jachtári Belcher a Page šampiónmi v triede 470er

LONDÝN - Austrálski jachtári Mathew Belcher, Malcolm Page získali na OH v Londýne zlatú medailu v triede 470er. Striebro si vybojovali domáci reprezentanti...

Usain Bolt
Novinky
Bolt: Snažím sa robiť svoju prácu čo najlepšie, Rio je ďaleko

LONDÝN - Trvalo dlhých 112 rokov, kým sa jednému šprintérovi na dvoch olympijských hrách po sebe podarilo vyhrať oba najkratšie šprinty. Svet musel čakať...

Ivana Kmeťová
Slovensko
Kmeťová sa medzi elitou nepredstaví, v K1 iba do B-finále

LONDÝN - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová nepostúpila do A-finále K1 na 200 m na OH 2012 v Londýne. Zverenka trénera Filipa...

Foto Ľubomír Hagara
Slovensko
Nováčik Hagara splnil cieľ, bude bojovať o medailu v C1

LONDÝN - Ľubomír Hagara sa predstaví v osemčlennom finále C1 na 200 m na olympijských hrách v Londýne. Rodák z Bojníc a zverenec trénera Slavomíra Kňazovického...

Foto Usain Bolt
Novinky
Bolt má jedinečné double: Teraz je zo mňa legenda

LONDÝN - Usain Bolt (25) rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu zopakoval aj v Londýne šprintérske double. Po triumfe na stometrovej trati vyhral dvestovku...

Čchen Žuo-lin
Novinky
Číňanka Čchen Žuo-lin zlatá v skokoch do vody z 10 m veže

LONDÝN - Číňanka Čchen Žuo-lin podľa očakávania získala na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlatú medailu vo finále v skokoch do vody z 10 m veže s celkovou...

Servet Tazegül (v modrom)
Novinky
Turecký taekwondista Tazegül na OH najlepší do 68 kg

LONDÝN - Turek Servet Tazegül (20) získal na OH v Londýne zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 68 kg. Vo finále si poradil s Iráncom Mohammadom Bagherim...

Foto Jonas Reckermann a Julius
Novinky
Brink a Reckermann šokovali v plážovom volejbale Brazílčanov

LONDÝN - Zlaté medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády v Londýne získali nemeckí reprezentanti Jonas Reckermann a Julius Brink. V súboji o...

Foto Momentka zo zápasu Brazília
Novinky
Volejbalistky Brazílie a USA si zopakujú olympijské finále

LONDÝN - Vo finále olympijského turnaja volejbalistiek v Londýne sa v sobotu o 19.30 h SELČ rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu stretnú Brazílčanky...

Jade Jonesová
Novinky
Jonesová s prvým zlatom v taekwonde pre Veľkú Britániu

LONDÝN - Britka Jade Jonesová získala na OH v Londýne zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 57 kg. Je to pre Veľkú Britániu prvé zlato v tomto olympijskom...

Foto Momentka zo zápasu Nórsko
Novinky
Turnaj hádzanárok ponúkne finále Nórsko - Čierna Hora

LONDÝN - Hádzanárky Nórska, obhajkyne zlatých medailí z Pekingu 2008 a úradujúce majsterky sveta i Európy, sa vo finále OH v Londýne v sobotu 11. augusta...