OH 2012 - strana 8

Foto Christian Taylor
Novinky
Americký trojskokan Taylor zvíťazil výkonom 17,81 m

LONDÝN - Američan Christian Taylor (22) sa stal olympijským víťazom v trojskoku. Vo finále triumfoval výkonom 17,81 m zo štvrtej série.

Foto Barbora Špotáková
Novinky
Češka Špotáková suverénne obhájila olympijské zlato

LONDÝN - Česká reprezentantka Barbora Špotáková (31) získala na OH v Londýne zlatú medailu v hode oštepom. Svetová rekordérka suverénne obhájila triumf...

Vodné pólistky USA sa
Novinky
Vodné pólistky USA získali prvé zlato, majú všetky kovy

LONDÝN - Vodnopólistky USA získali na OH v Londýne prvýkrát zlaté medaily, keď vo finále zdolali Španielsko 8:5. Piatimi gólmi rozhodla finále Maggie Steffensová....

Foto Ashton Eaton
Novinky
Kráľom desaťboja sa stal suverénne Američan Eaton

LONDÝN - Americký atlét Ashton Eaton (24) získal na OH v Londýne zlatú medailu v desaťboji výkonom 8869 bodov. Za svojim sedem týždňov starým svetovým...

Foto Radosť futbalistiek USA
Novinky
Futbalistky USA majú zlatý olympijský hetrik, bronz Kanade

LONDÝN - Futbalistky USA vybojovali na OH 2012 v Londýne zlaté medaily, keď vo finále vo Wembley zdolali Japonsko 2:1. Američanky zaknihovali zlatý olympijský...

Foto Usain Bolt
Novinky
Bolt zlatý aj na 200 m, totálna dominancia Jamajky

LONDÝN - Jamajský šprintér Usain Bolt získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 200 metrov. Štyri dni po svojom olympijskom triumfe na stovke zabehol...

Natalia Vorobiovová
Novinky
Vorobiovová zlatá vo voľnom štýle do 72 kg, Jošidová do 55 kg

LONDÝN - Ruská zápasníčka Natalia Vorobojová (21) získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 72 kg. Vo finále si poradila...

Foto David Rudisha
Novinky
Keňan Rudisha zlatý v behu na 800 m vo svetovom rekorde

LONDÝN - Keňan David Lekuta Rudisha získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 800 metrov v novom svetovom rekorde 1:40,91 min. Na striebornej pozícii...

Giovani Dos Santos
Novinky
Mexiko vo finále proti Brazílii bez zraneného Dos Santosa

LONDÝN - Útočník mexickej futbalovej reprezentácie Giovani dos Santos si nezahrá vo finále olympijského turnaja v Londýne proti Brazílii po tom, ako si...

Saori Jošidová
Novinky
Japonská zápasníčka Jošidová zlatá v kategórii do 55 kg

LONDÝN - Japonská zápasníčka Saori Jošidová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 55 kg. Vo štvrtkovom finále si víťazka...

Manteo Mitchell
Novinky
Mitchell odbehol polku štafetového úseku so zlomeninou

LONDÝN - Americký bežec Manteo Mitchell odbehol posledných dvesto metrov na svojom prvom úseku v rozbehoch olympijskej štafety na 4x400 m so zlomenou nohou.

Američanka Angel McCoughtry v
Novinky
Američanky zdolali Austráliu, vo finále proti Francúzsku

LONDÝN - Favorizované basketbalistky USA podľa očakávania postúpili do finále olympijského turnaja v Londýne, keď v semifinále zdolali Austráliu 86:73....

Žen Cchan-cchan a Nicola
Novinky
Historicky prvú ženskú medailu v boxe získala Adamsová

LONDÝN - Historicky prvou ženskou olympijskou víťazkou v boxe sa stala reprezentantka Veľkej Británie Nicola Adamsová. Dvadsaťdeväťročná pästiarka vo štvrtkovom...

Charlotte Dujardinová
Novinky
Domáca reprezentantka Dujardinová triumfovala v drezúre

LONDÝN - Domáca reprezentantka Charlotte Dujardinová na koni Valegro vo štvrtok získala zlatú medailu v drezúre v rámci jazdeckých súťaží na OH v Londýne.

Trottová a Kenny
Novinky
Britskí olympijskí víťazi Trottová a Kenny tvoria pár

LONDÝN - Britskí olympijskí víťazi v dráhovej cyklistike Laura Trottová a Jason Kenny tvoria pár. Po zverejnení ich zaľúbených fotografií v bulvárnych...

Miloš Bátovský
Slovensko
Chodec na 50 km Bátovský : Sme dobre pripravení

BRATISLAVA - Chodec Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica Miloš Bátovský, ktorý sa v sobotu tretíkrát v kariére predstaví v olympijskej...

Eva Risztovová
Vodné športy
Risztovová najvytrvalejšia v diaľkovom plávaní

LONDÝN - Maďarka Éva Risztovová preukázala najlepšie vytrvalecké schopnosti spomedzi pretekárok vo štvrtkovej ženskej súťaži diaľkového plávania na olympiáde...

Oscar Pistorius
Novinky
Štafeta JAR s Pistoriusom do finále aj napriek kolízii

LONDÝN - Juhoafrický bežec s protézami Oscar Pistorius bude mať šancu na zisk olympijskej medaily v štafete na 4x400 metrov. Juhoafričania síce svoj rozbeh...

Victor Conte
Novinky
Steroidový hriešnik Conte: 60 % olympionikov dopuje

LONDÝN - Majiteľ bývalého dopingového laboratória BALCO Victor Conte tvrdí, že zakázané prostriedky užíva približne 60 percent športovcov zúčastňujúcich...

Foto Martin Jankovec, Erik Vlček
Slovensko
Štvorkajak utopený v slzách: Bude to ešte dlho bolieť

LONDÝN - "Vlajková loď" slovenskej rýchlostnej kanoistiky - štvorkajak v zostave Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr nenaplnil vo finále...