OH 2012 - strana 4

Park Jong-Woo
Novinky
Kórejčan Park bez medailovej ceremónie kvôli transparentu

LONDÝN - Kórejský futbalista Park Jong-Woo, ktorý po triumfe nad Japonskom (2:0) držal nad hlavou transparent s politickým odkazom, sa nezúčastnil na slávnostnom...

Matej Tóth pred Buckinghamským
Slovensko
Chodec Tóth: Šiel som len tak, čo telo dovolilo

LONDÝN - Ak by päťdesiatkár Matej Tóth držal krok na päťdesiatke s vedúcou skupinkou, aj s odstupom pár hodín odhadoval, že na 30.-40. km by možno pohorel,...

Mano Menezes
Novinky
Menezes chce viesť Brazíliu: Chceme pracovať na výkonoch

LONDÝN - Tréner mužskej brazílskej futbalovej reprezentácie v Londýne Mano Menezes uviedol, že by rád pokračoval vo svojej práci. Jeho najbližším cieľom...

Alexander Usyk
Novinky
Ukrajinský boxer Usyk zlatý do 91 kg, Murata do 75 kg

LONDÝN - Ukrajinský reprezentant v boxe Olexander Usyk získal na OH v Londýne zlatú medailu v kategórii do 91 kg, keď v sobotňajšom finále v Excel Aréne...

Usain Bolt si triumf
Novinky
Boltovi odopreli štafetový kolík: Bola by to krásna pamiatka

LONDÝN - Usainovi Boltovi pokazili na úplný záver atletických súťaží na olympijských hrách v Londýne náladu rozhodcovia. Jamajčan skompletizoval obhajobu...

Carlo Molfetta
Novinky
Molfetta zlatý v kategórii nad 80 kg, Mandičová nad 67 kg

LONDÝN - Víťazom mužskej hmotnostnej kategórie nad 80 kg v taekwonde sa stal Talian Carlo Molfetta, ktorý po vyrovnanom priebehu zdolal Anthonyho Obameho...

Yohan Blake a Usain
Novinky
Blake: Nie sme normálni, spadli sme z neba ako Mr. Bean

LONDÝN - Jamajský šprintér Yohan Blake na margo svetového rekordu na 4x100 metrov skonštatoval, že spolu s kolegami z víťaznej štafety spadli z neba ako...

David Boudia
Novinky
Američan Boudia zvíťazil v skokoch do vody z 10 metrov

LONDÝN - Američan David Boudia získal na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlatú medailu vo finále v skokoch do vody z 10 m veže s celkovou známkou 568,65 bodu.

Foto Američanky získali zlato na
Novinky
Piate zlato Američaniek v rade, deklasovali Francúzky

LONDÝN - Basketbalistky USA zvíťazili vo finálovom stretnutí na Hrách XXX. olympiády v Londýne nad reprezentantkami Francúzska 86:50.

Danka Barteková
Slovensko
Barteková: Pracovať v športovej diplomacii je splnený sen

LONDÝN - Zvolenie Danky Bartekovej do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru, ktorým sa stala riadnou členkou vrcholného orgánu svetového...

Foto Nórske hádzanárky získaly zlato
Novinky
Nórky obhájili olympijské zlato výhrou nad Čiernou Horou

LONDÝN - Nórske hádzanárky získali na OH v Londýne po výhre 26:23 nad Čiernou Horou zlaté medaily a obhájili triumf z Pekingu.

Foto Pozemní hokejisti Nemecka sú
Novinky
Nemeckí pozemní hokejisti získali tretie olympijské zlato

LONDÝN - Reprezentantom Nemecka sa na Hrách XXX. olympiády v Londýne podarilo obhájiť zlaté medaily spred štyroch rokov z Pekingu.

Anna Čičerovová získala zlato
Novinky
Vo výške zlato pre Rusku Čičerovovú za výkon 205 cm

LONDÝN - Ruská výškarka Anna Čičerovová (30) získala na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlatú medailu. Úradujúca majsterka sveta, ktorá skončila pred štyrmi...

Foto Marija Savinovová
Novinky
Ruska Savinovová vyhrala 800 m pred Semenyaovou

LONDÝN - Beh na 800 m na olympijských hrách 2012 v Londýne vyhrala Ruska Marija Savinovová časom 1:56,19 min. Úradujúca majsterka sveta zvíťazila pred...

Foto Toghrul Asgarov
Novinky
Azerbajdžanskí zápasníci zlatí do 60 a 84 kg, Uzbek do 120

LONDÝN - Triumfom dvojice Azerbajdžancov sa skončili zápasnícke boje v predposledný deň olympiády v Londýne. Víťazom v zápasení voľným štýlom v hmotnostnej...

Keshorn Walcott prekvapil triumfom
Novinky
V oštepe nečakaný triumf mladého Trinidadčana Walcotta

LONDÝN - Zlatú medailu v hode oštepom na Hrách XXX. olympiády v Londýne získal Keshorn Walcott (19) z Trinidadu a Tobaga výkonom 84,58 m, čo je zároveň...

Foto Američanky obhájili triumf v
Novinky
Američanky obhájili triumf v štafete na 4x400 m

LONDÝN - Reprezentantky USA obhájili v štafete 4x400 m na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlaté medaily, keď dosiahli čas 3:16,87 min. Americká zostava...

Foto Jamajčania Usain Bolt, Yohan
Novinky
Jamajčania vytvorili svetový rekord na 4x100, hetrik Bolta

LONDÝN - Jamajskí šprintéri na čele s hviezdnym Usainom Boltom získali na OH v Londýne zlaté medaily v štafete na 4x100 m v novom svetovom rekorde 36,84 s.

Foto Volejbalistky Brazílie sa tešia
Novinky
Volejbalistky Brazílie obhájili zlato výhrou 3:1 nad USA

LONDÝN - Volejbalistkám Brazílie sa na Hrách XXX. olympiády v Londýne podarilo obhájiť zlaté medaily spred štyroch rokov. Vo finále si zverenky trénera...

Foto Mohamed Farah v cieli
Novinky
Fantastický Farah získal zlato aj v behu na 5000 m

LONDÝN - Brit Mo Farah (25) získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 5000 m časom 13:41,66 minút. Striebornú medailu si vybojoval Dejen Gebremeskel...