OH 2012 - strana 11

Behdad Salimikordasiabi, Sajjad Hamlabad
Novinky
Superťažkú váhu ovládli vzpierači Iránu, tretí Rus Albegov

LONDÝN - Úspechom iránskych reprezentantov v superťažkej kategórii nad 105 kg vyvrcholili v utorok vzpieračské súťaže na Hrách XXX. olympiády v Londýne....

Foto Leandro Damiao a Juan
Novinky
Brazília s Mexikom vo finále futbalového turnaja OH

LONDÝN - Futbalisti Mexika a Brazílie sa stretnú vo finále olympijského turnaja. V semifinále na londýnskom štadióne Wembley Mexičania zdolali Japonsko...

Šťastná víťazka behu na
Novinky
Pearsonová vyhrala stovku cez prekážky v olympijskom rekorde

LONDÝN - Úradujúca majsterka sveta Sally Pearsonová (25) potvrdila pozíciu najväčšej favoritky a na olympijských hrách v Londýne zvíťazila v behu žien...

Taoufik Makhloufi
Novinky
V behu na 1500 m nečakane triumfoval Makhloufi z Alžírska

LONDÝN - Alžírčan Taoufik Makhloufi (24) sa stal olympijským víťazom v behu na 1500 m. Na Olympijskom štadióne v Londýne predviedol vo finále skvelý výkon...

Foto Matthiasa Steinera zavalila 196
Novinky
Vzpierača Steinera zavalila takmer 200 kg záťaž

LONDÝN - Matthias Steiner (29) predčasne skončil vo vzpieračskej súťaži na Hrách XXX. olympiády v Londýne po tom, ako sa zranil pri pokuse zdvihnúť v trhu...

Robert Harting pri oslavách
Novinky
Harting vybojoval v disku zlato pre Nemecko

LONDÝN - Nemec Robert Harting (27) vyhral súťaž diskárov na olympijských hrách v Londýne výkonom 68,27 m. O 9 cm zdolal Ehsana Hadadiho z Iránu, obhajca...

Ivan Uchov po finále
Novinky
Ruský výškar Uchov získal zlatú medailu výkonom 238 cm

LONDÝN - Ruský reprezentant Ivan Uchov získal na OH v Londýne zlatú medailu v skoku do výšky výkonom 238 cm. Pre svoju krajinu tak získal už tretí triumf...

Iľja Zacharov vybojoval v
Novinky
Zlato na 3 m doske získal prekvapujúco Rus Zacharov

LONDÝN - Rus Iľja Zacharov (21) získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v skokoch do vody z 3 m dosky. Vo finále triumfoval celkovým výkonom 555,90 bodu.

Peter Gelle a Erik
Slovensko
Gelle a Vlček pred finále: Na trati sme ochotní zomrieť

LONDÝN - V stredu 8. augusta sa v prvom finálovom bloku pretekov v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXX. olympiády v Londýne predstaví jediná slovenská...

Alex Schwazer
Novinky
Schwazer sa priznal k dopingu: Urobil som to sám

LONDÝN - Taliansky olympijský tím potvrdil, že Alex Schwazer (27), ktorého vylúčili z Hier XXX. olympiády v Londýne, užíval zakázanú látku erytropoetín...

Foto Jana Velďáková
Slovensko
Jana Velďáková nepostúpila po slabom výkone do finále diaľky

LONDÝN - Slovenská atlétka Jana Velďáková (31) nenadviazala na svoju sestru - trojskokanku Danu a nepostúpila do finále diaľky na olympijských hrách v...

Foto Momentka zo zápasu Brazília
Novinky
Kórea vyradila vo štvrťfinále Rusky, obrat Nórska s Brazíliou

LONDÝN - Hádzanárky Nórska si v prvom štvrťfinále olympijského turnaja poradili s Brazíliou 21:19, Španielky neskôr zdolali Chorvátsko 25:22 a Kórea vyhrala...

Ilustračné foto
Novinky
Hlavní sponzori sú s priebehom olympiády spokojní

LONDÝN - Hlavní sponzori prebiehajúcich olympijských hier v Londýne sú spokojní s organizáciou samotného podujatia.

Chris Hoy
Novinky
Domáci veterán Hoy dominoval v keirine, má 6 medailí z OH

LONDÝN - Britský dráhový cyklista Chris Hoy (36) získal na OH v Londýne zlatú medailu v disciplíne keirin. Miláčik domáceho publika sa stal prvým britským...

Foto Momentka zo zápasu Rusko
Novinky
Japonky a Brazílčanky v semifinále po drámach, USA a Kórea hladko

LONDÝN - V semifinále ženského olympijského volejbalového turnaja v Londýne si zahrajú reprezentantky Brazílie, Japonska, USA a Kórejskej republiky. Rozhodli...

Foto Diana Taurasiová v súboji
Novinky
Američanky v semifinále s Austráliou, Rusky proti Francúzkam

LONDÝN - Favoritky na celkový triumf Američanky sú prvými semifinalistkami basketbalového turnaja na OH v Londýne, keď vo štvrťfinále zdolali v zámorskom...

Anna Mearesová
Novinky
Austrálčanka Mearesová vyhrala šprint, má všetky kovy z OH

LONDÝN - Austrálska dráhová cyklistka Anna Mearesová získala na OH v Londýne zlatú medailu v šprinte. Striebro si v posledných pretekoch kariéry vybojovala...

Laura Trottová
Novinky
Dominanciu Britov v cyklistike potvrdila Trottová v omniu

LONDÝN - Zlatú medailu v omniu dráhových cyklistiek na OH v Londýne získala domáca reprezentantka Laura Trottová (20). Pred záverečnou šiestou disciplínou,...

Foto Alexandra Raismanová
Novinky
Američanka Raismanová získala zlatú medailu v prostných

LONDÝN - Americká športová gymnastka Alexandra Raismanová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo finále prostných. Pár hodín predtým získala aj...

Jüe Kuo a Li
Novinky
Stolné tenistky Číny suverénne triumfovali v súťaži tímov

LONDÝN - Čínske stolné tenistky získali na OH v Londýne zlaté medaily v súťaži družstiev. Favoritky si vo finále bez problémov poradili s Japonskom 3:0...