OH 2012 - strana 10

Šťastná Hitomi Obarová
Novinky
Japonka Obarová vybojovala zlato vo voľnom štýle

LONDÝN - Japonská zápasníčka Hitomi Obarová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 48 kg.

Foto Steve Guerdat
Novinky
Švajčiar Guerdat získal zlato v skokoch bez jedinej chyby

LONDÝN - Švajčiarsky reprezentant Steve Guerdat (30) na 11-ročnom hnedom valachovi Nino des Buissonnets získal zlatú medailu v skokoch jednotlivcov v rámci...

Čang Ťi-kche, tréner Liu
Novinky
Čína potvrdila dominanciu v stolnom tenise v súťaži tímov

LONDÝN - Stolní tenisti Číny v zložení Ma Lung, Čang Ťi-kche a Wang Chao získali na OH v Londýne zlaté medaily v súťaži družstiev po jednoznačnom finálovom...

Medaila Camerona van der
Novinky
Plavci zvažujú zaviesť pod hladinou systém kamier

LONDÝN - Medzinárodná plavecká federácia (FINA) uvažuje o zavedení videa pod hladinou po tom, čo sa spustila diskusia o tom, že Juhoafričan Cameron van...

Jacque Rogge
Novinky
Rogge vyzdvihol dianie v Londýne: Sú to skvelé hry

LONDÝN - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge označil štyri dni pred koncom londýnsku olympiádu za "skvelú".

Foto Daniel Narcisse a Victor
Novinky
Maďarov čaká Švédsko, Francúzi rozhodli v poslednej sekunde

LONDÝN - Hádzanári Francúzska postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále. Obhajcovia zlatých medailí z Pekingu 2008 zdolali vo štvrťfinále...

Foto LeBron James v zápase
Novinky
Rusko v semifinále so Španielskom, USA proti Argentíne

LONDÝN - V mužskom basketbalovom turnaji na Hrách XXX. olympiády budú hrať o medaily Rusko, Španielsko, Argentína a USA. Turnaj sa z Basketbal Areny v...

Liou Siang
Novinky
Siang na operáciu, achilovka bola takmer pretrhnutá

LONDÝN - Čínsky atlét Liou Siang sa podrobí operácii achilovky, ktorú si nešťastne zranil v rozbehu na 110 m prekážok na olympijských hrách v Londýne....

Nicola Adamsová
Box
Ďalšia zlatá šanca pre Britániu, Adamsová vo finále boxu

LONDÝN - Čínska reprezentantka Žen Cchan-cchan postúpila do finále na OH v Londýne v boxe, keď v stredajšom semifinále kategórie do 51 kg vyradila Američanku...

Erik Vlček a Peter
Slovensko
Gelle a Vlček: Ambície boli inde, ale svet sa nezrútil

LONDÝN - Slovenský dvojkajak s posádkou Peter Gelle - Erik Vlček nenaplnil očakávania vo finále K2 na 1000 m na Hrách XXX. olympiády v Londýne. V areáli...

Nathan Outteridge a Iain
Novinky
Austrálčania Outteridge s Jensenom zlatí v triede 49er

LONDÝN - Austrálčania Nathan Outteridge, Iain Jensen získali na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v jachtingu v triede 49er. Striebro si vybojovala novozélandská...

Jelena Isinbajevová
Novinky
Isinbajevová si dá po MS 2013 pauzu, vráti sa na Rio 2016

LONDÝN - Svetová rekordérka v skoku o žrdi Ruska Jelena Isinbajevová (30) potvrdila, že bude v kariére pokračovať až do najbližších olympijských hier v...

Roman Šebrle
Novinky
Šebrle vzdal desaťboj pre zranenie po prvej disciplíne

LONDÝN - Český desaťbojár Roman Šebrle (37) odstúpil z desaťboja na Hrách XXX. olympiády v Londýne, legenda tejto disciplíny tak svoj štvrtý olympijský...

Ilustračné foto
Novinky
Maďarky v K4 pripravili Wagnerovú o štvrté zlato

LONDÝN - Ženský štvorkajak Maďarska získal na olympijských hrách v Londýne na 500 m trati zlaté medaily. Kvarteto Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková,...

Martina Hrašnová
Slovensko
Hrašnová nepostúpila z kvalifikácie: Obrovské sklamanie

LONDÝN - Martina Hrašnová sa na OH 2012 v Londýne neprebojovala do finále. V kvalifikácii dosiahla v A-skupine výkon 68,41 m, čo v konečnom účtovaní stačilo...

Foto Sklamaní Peter Gelle a
Novinky
Dvojkajak Gelle/Vlček vo finále posledný, zlato pre Maďarsko

LONDÝN - Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle a Erik Vlček obsadil vo finále kategórie K2 na 1000 metrov posledné ôsme miesto. Do finálových pretekov...

Eirik Veras Larsen
Novinky
V K1 zlato vybojoval Larsen, Brendelov triumf v C1

LONDÝN - Nórsky reprezentant v rýchlostnej kanoistike Eirik Veras Larsen získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v K1 na 1000 m. Vďaka skvelému finišu...

Foto Zuzana Štefečeková
Slovensko
VIDEO Štefečeková: Streľba je coolová, na Sagana nemám

BRATISLAVA - Olympijské hry v Londýne sú stále v plnom prúde, ale viacero športovcov už má svoje súťaže za sebou a vracajú sa domov. Tí najúspešnejší sa...

Asafa Powell
Atletika
Powellovi skončila sezóna, nemusí však ísť na operáciu

LONDÝN - Pre jamajského šprintéra Asafu Powella sa sezóna predčasne skončila. Bývalý svetový rekordér v behu na 100 metrov si počas nedeľňajšieho olympijského...

Foto Kim Hjeon-woo
Novinky
Iránsky zápasník Rezaei zlatý do 69 kg, Hjeon-woo do 66 kg

LONDÝN -Triumfom Ghasema Gholamrezu Rezaeia z Iránu sa skončili súboje kategórie do 96 kg v zápasení grécko-rímskym štýlom na Hrách XXX. olympiády v Londýne.