Višňovský by mohol začať v derby s Rangers: Islanders chápu moje problémy

Ľubomír Višňovský už v tejto sezóne dres Slovana neoblečieĽubomír Višňovský už v tejto sezóne dres Slovana neoblečie Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Niekoľkotýždňová sága okolo Ľubomíra Višňovského je definitívne na konci. Slovenský obranca sa aj napriek veľkej snahe a chuti dokončiť sezónu v Slovane Bratislava musí presunúť do zámoria a pripojiť sa k tímu New York Islanders.

"Je to uzavreté, otázkou zostáva iba to, kedy odletím do New Yorku. V Islanders chápu moje rodinné problémy a tak je na mne, kedy tam po dohode pricestujem," uviedol Višňovský pre denník Šport. 

Podľa všetkého by sa mal skúsený bek presunúť do USA v priebehu druhého februárového týždňa. Jeho syna totiž 9. februára čaká menší operačný zákrok a otec "Višňa" chce byť samozrejme pritom. Ak všetko dobre dopadne, v ďalších dňoch by mal odletieť do nového klubu, v ktorom má kontrakt do konca sezóny 2012/13. Islanders ho oficiálne suspendovali, keďže sa nedostavil do kempu a v prvých dueloch skráteného ročníka NHL do diania nezasiahol.

Čakajú ho aj debaty s trénerom a generálnym manažérom, ale podľa Višňovského sú všetky strany ochotné zabudnúť na tento konflikt a plniť si svoje povinnosti. Višňovský tak vynechá minimálne 12 zápasov sezóny, v akcii by sa mohol predstaviť napríklad 14. februára v derby proti NY Rangers či o dva dni neskôr proti New Jersey Devils.  

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky, ts

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy