Višňovský už pozná termín odletu: Islanders mi nie sú ľahostajní

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

BRATISLAVA - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský odletí do zámoria o pár dní skôr, ako pôvodne plánoval. Do New Yorku, kde sa pripojí k tímu Islanders, odcestuje v stredu 6. februára. Po prílete ho čakajú vstupné testy a potom už bude záležať len na tréneroch, kedy absolvuje za Islanders prvý zápas.

Vedenie Islanders pred začiatkom skrátenej sezóny Višňovského suspendovalo, keďže neprišiel do prípravného kempu. Doma na Slovensku sa rozhodol ostať z rodinných dôvodov, pretože jeho štvorročný syn má zdravotné problémy. Tie ešte nie sú úplne vyriešené.

"Syna čaká 9. februára operácia, ale s manželkou a s lekármi sme usúdili, že tu už nebudem potrebný a môžem cestovať. Chcem ukázať klubu a divákom Islanders, že mi nie sú ľahostajní a chcem za nich hrať. Rodina pricestuje za mnou neskôr,“ priznal podľa sme.sk Višňovský.

Topoľčiansky odchovanec by najradšej sezónu dohral v Slovane Bratislava, kde pôsobil počas výluky. Vedenie Islanders mu však nedalo povolenie. V New Yorku bude musieť vysvetľovať fanúšikom i médiám, prečo svoj príchod do tímu odložil.

"Hovoril som s vlastníkom klubu, ktorý ma pochopil a vravel, že by na mojom mieste urobil to isté. Rodina je na prvom mieste,“ uviedol Višňovský.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcslovan.sk

DISKUSIA