Gáborík ocenil veľké víťazstvo, pochvala od Nasha aj trénera

Marián Gáborík
Marián Gáborík

NEW YORK - Až v treťom zápase skrátenej sezóny NHL sa gólovo presadil slovenský útočník NY Rangers Marián Gáborík. V domácom súboji s Bostonom zaznamenal hetrik a výraznou mierou prispel k výhre 4:3 po predĺžení. Právom ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

"Jazdci" sa najmä zásluhou Gáboríkovho 14. hetriku v zámorskej kariére tešili z prvého víťazstva. V tíme hostí si jednu asistenciu pripísal kapitán Zdeno Chára.

"Ideme gól po góle a zápas po zápase. Bol to pre nás veľké víťazstvo po dvoch prehrách, už sme ho potrebovali a sme šťastní, že sa nám to podrailo," skonštatoval slovenský kanonier pre oficiálnu klubovú stránku a pokračoval: "Hrali sme lepšie ako tím, oproti predchádzajúcim stretnutiam poriadne zabrala aj naša formácia a výborný výkon podal aj brankár Lundqvist. Verím, že sa ešte budeme zlepšovať."

"Zdá sa mi, že Ferencovi ušiel puk. Snažil som sa ho posunúť do 'jazdy' a nabrať čo najväčšiu rýchlosť. Mieril som na lapačku, ale brankár puk chytil, našťastie som mal dostatok času a priestoru na presnú dorážku," opísal Gáborík víťazný zásah.

Spoluhráča z elitného útoku pochválil aj Rick Nash: "Dokáže si vytvoriť dobrú pozíciu prakticky z ničoho, v tomto je Gabby neskutočný. Je jedným z najlepších strelcov ligy a znovu dokázal, že súperi si na neho musia dávať pozor."

Kouč John Tortorella sa pridal na stranu gratulantov: "V prvých zápasoch sa Gabbymu príliš nedarilo, ale dnes predviedol, v čom tkvie jeho sila. Bol to z jeho strany veľký zápas. Naša prvá formácia hrala veľmi dobre, no hráči najvyššej kvality musia každým zápasom dokazovať, že sú najlepší. To je ich poslanie."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, TASR, športky, ts, youtube
Foto:
rangers.nhl.com

DISKUSIA