Trapas pred MS vo volejbale: V Brazílii ukradli trofeje pre šampiónov

Túto trofej pre šampiónov vo volejbale ukradliTúto trofej pre šampiónov vo volejbale ukradli Zdroj: fivb.org

VARŠAVA/SAO PAOLO - Iba týždeň pred otvorením svetového šampionátu volejbalistov, ktorý sa uskutoční v Poľsku, zaskočila tamojších organizátorov správa o krádeži trofeje pre budúcich majstrov sveta, ako aj pohára pre svetové šampiónky vo volejbale na blížiacich sa MS v Taliansku.

Ako vyplýva z informácií poľskej tlačovej agentúry PAP a spravodajskej televízie TVN24 s odvolaním sa na webovú stránku národného volejbalového zväzu, obe trofeje odcudzili v Brazílii, kde ich prezentovali v rámci Tour Trophy. Stalo sa tak krátko pred ich na sobotu naplánovanou prepravou zo Sao Paula cez Rio de Janeiro na starý kontinent.

Poháre pre svetových šampiónov boli poistené a ich náhrady vzniknú v Švajčiarsku, odkiaľ prišlo do Poľska ubezpečenie, že trofej pre svetových šampiónov bude hotová na finále MS 2014 v Katoviciach 21. septembra, aj keď si to vyžiada asi 200 hodín práce. Včasné vyhotovenie umožní zachovanie foriem z predchádzajúceho výrobného procesu.

MS mužov vo volejbale sa uskutočnia v Poľsku v dňoch 30. augusta - 21. septembra. Ženy budú o titul najlepšieho tímu planéty v rovnakom športe bojovať v Taliansku v dňoch 23. septembra - 12. októbra.

Viac o téme: Brazília Volejbal Volejbal Ms
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fivb.org
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články