VIDEO Ronaldo si k hetriku pomohol nafilmovanou penaltou!

Ronaldova penaltaRonaldova penalta Zdroj: SITA

MADRID - Hetrik Cristiana Ronalda zabezpečil Realu Madrid domáci triumf 3:0 nad Celtou Vigo v 14. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División. Ten si k nemu však dopomohol i svojim hereckým výkonom a nie práve fair-play hrou, keď v súperovej šestnástke samovoľne, učebnicovo spadol na zem bez cudzieho zavinenia a z následnej penalty nezaváhal.

Na štadióne Santiaga Bernabeua rozhodol jediný strelec Cristiano Ronaldo, ktorý v 36. minúte premenil pokutový kop, v 65. minúte zvýšil na 2:0 a v 82. minúte dovŕšil čistý hetrik. Najlepší hráč sveta podľa FIFA strelil v tejto sezóne v lige už 23 gólov. Podľa agentúry Reuters strelil CR7 už jeho rekordný 23. hetrik v La Lige.

Ako však ukázali spomalené zábery, Ronaldova penalta bola vymyslená a jeho pádu nepredchádzal kontakt so súperom. Po výhre nad Celtou je Real stále lídrom tabuľky, pred druhým Atleticom má náskok 4 bodov. Tretia FC Barcelona má na konte 31 bodov a zápas k dobru.

Viac o téme: Real Madrid Christiano Ronaldo
  • Zdroj: športky, SITA, TASR