VIDEO Nezastaviteľný Ronaldo opäť lámal rekordy: Hetrikom zariadil triumf Realu

Cristiano Ronaldo sa hetrikom postaral o hladký triumf RealuCristiano Ronaldo sa hetrikom postaral o hladký triumf Realu Zdroj: realmadrid.com

MADRID - Hetrik Cristiana Ronalda zabezpečil Realu Madrid domáci triumf 3:0 nad Celtou Vigo v 14. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División. "Biely balet" si ziskom troch bodov upevnil pozíciu na čele ligovej tabuľky.

Futbalisti Realu Madrid vyrovnali po sobotňajšom 14. kole španielskej La Ligy ďalší rekord, keď po domácom triumfe nad Celtou Vigo 3:0 vyhrali už v osemnástom súťažnom zápase za sebou. Takú bilanciu má iba FC Barcelona, ktorej sa to podarilo v sezóne 2005/2006.

Na štadióne Santiaga Bernabeua rozhodol jediný strelec Cristiano Ronaldo, ktorý v 36. minúte premenil pokutový kop, v 65. minúte zvýšil na 2:0 a v 82. minúte dovŕšil čistý hetrik. Najlepší hráč sveta podľa FIFA strelil v tejto sezóne v lige už 23 gólov. Podľa agentúry Reuters strelil CR7 už jeho rekordný 23. hetrik v La Lige.

"Biely balet" môže rekord rivala prekonať v záverečnom zápase 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015, keď v utorok 9. decembra hostí bulharského majstra Ludogorec Razgrad.

V úvodnom sobotňajšom zápase 14. kola španielskej futbalovej ligy vyhralo majstrovské Atlético Madrid na pôde predposledného Elche 2:0. Góly mužstva argentínskeho kouča Diega Simeoneho strelili Jose Maria Gimenez a Mario Mandžukič.

Po výhre nad Celtou je Real stále lídrom tabuľky, pred druhým Atléticom má náskok 4 bodov. Tretia FC Barcelona má na konte 31 bodov a zápas k dobru.

Elche - Atlético Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 16. Giménez, 53. Mandžukič

Bilbao - Córdoba 0:1 (0:1)
Gól: 23. Ghilas

Real Madrid - Celta Vigo 3:0 (1:0)
Góly: 36., 65. a 81. C. Ronaldo (prvý z pok. kopu)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Real Madrid Celta Vigo