VIDEO Túto ste ešte nepočuli: Slovenský hokej má novú hymnu!

Slovenský hokej má novú hymnu
Slovenský hokej má novú hymnu

BRATISLAVA - Svoju oficiálnu hymnu Všetci za jedno lano má už aj slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipsport liga. Textovo sa na nej podieľali líder hudobnej skupiny Iconito Kristián Dufinec a dokonca aj Richard Lintner. Fanúšikovia si ju môžu vypočuť naživo už v sobotu 17. februára 2018 vo fanzóne vedľa Zimného štadióna Ondreja Nepelu počas AllStar Cupu v Bratislave.

„Už dlhší čas sme diskutovali s mnohými hudobníkmi o vytvorení novej hokejovej hymny. Raz som si vypočul pôvodnú skladbu od skupiny Iconito, ktorá má zasiahla najmä v kontexte veľkých zmien vrámci slovenského hokeja. Následne sme s autorom Kristiánom Dufincom upravili text a výsledkom je pozitívna a burcujúca skladba, ktorú venujeme nielen priaznivcom Tipsport ligy, ale vôbec všetkým hokejovým fanúšikom na Slovensku,“ prezradil riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Skladba nie je viazanaá priamo k AllStar Cupu, ale je oficiaá lnou hymnou Tipsport ligy, ktoraá tu doposiaľ nikdy nebola. Charakterizuje zjednotenie slovenskeá ho hokeja a snahu posuá vať sa vpred. Na jej vzniku sa podieľalo dovedna 15 ľudíá. „Zaujímavosťou je, že na celý proces prípravy hymny produkčne dohliadal populárny spevák Igor Timko zo skupiny No Name,“ prezradil Lintner.


Lístky na All Star Cup 2018 si môžete zakúpiť priamo TU!


Hymna bude pokrstenaá v sobotu 17. februaá ra 2018 vo fanzoá ne AllStar Cupu vedľa Zimneá ho sš tadioá na Ondreja Nepelu v Bratislave. Kapela Iconito zahraá hymnu dokonca aj nazš ivo vraá mci svojho vystuá penia.

Na príprave novej oficiálnej hymny Tipsport ligy Všetci za jedno lano sa podieľali:

Hudba: Kristiaá n Dufinec, text: Kristiaá n Dufinec, Richard Lintner, mix, mastering: Peter Jakab (Sinus Records), producent: Igor Timko, spev: Kristiaán Dufinec (sloha, refreán), Michal Choma (refreán), vokály: Michal Choma, Roá bert Hvostaľ, Ondrej Choma, elektrické gitary: Kristiaá n Dufinec, Martin Berticš, akustická gitara: Ondrej Choma, basgitara: Michal Choma, klávesy: Roá bert Hvostaľ, bicie: Lukaá sš Farbaá r, hostia: Jana Jakubovaá (saxofoá n), Jaá n Marcin (truá bka), Ivan Kopecšek (tromboá n), nahraté v štúdiách: Sinus Records (Peter Jakab, Valaliky), Nahraávacíá studio Divadla na Orlíá (Jaán Kosšulicš, Brno), Štuádio na Jazere (Sergej Dolgosš, Vinneá).


Tagy: Richard Lintner All Strars Cup 2018

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Tipsport liga; Video: youtube

DISKUSIA