Handlová obsadila kľúčový post: Tím posilní Američan Harris

Fabyon Harris
Fabyon Harris

HANDLOVÁ - Basketbalovému klubu MBK Handlová sa podarilo pred ligovou sezónou 2018/2019 obsadiť kľúčový post rozohrávača. Vedenie účastníka SBL získalo do kádra Američana Fabyona Harrisa.

Dvadsaťsedemročný tvorca hry odštartoval profesionálnu kariéru v zámorskej univerzitnej súťaži NCAA, kde pôsobil na texaskej univerzite. V uplynulej sezóne nastupoval v treťej najvyššej francúzskej súťaži – NM1, za BC Souffelweyersheim odohral 33 stretnutí, v ktorých trávil na palubovke v priemere 28,9 minúty a dosiahol 12,3 bodu, 2 doskoky a 4,4 asistencie na zápas.

"Mám informácie, že SBL je veľmi vyrovnaná súťaž, ktorá v úvode sezóny nemá favorita a diváci bývajú svedkami kvalitných zápasov," citoval Harrisa portál basketliga.sk. "Predtým ako prišlo k našej vzájomnej dohode s MBK, som si prostredníctvom internetu o svojom novom pôsobisku a nových spoluhráčoch zisťoval mnoho informácií. Zaujímalo ma prostredie, v ktorom budem v blízkej budúcnosti žiť. Mesto sa mi veľmi páči a najviac sa teším na handlovských fanúšikov, o ktorých som taktiež veľa počul," pokračoval. "Mojím cieľom je prispievať dobrými výkonmi k víťazstvám Handlovej. Som pripravený urobiť čokoľvek pre to, aby sa tímu darilo a aby bol úspešný. Postup do vyraďovacích bojov je pre mňa v tejto chvíli prvoradou ambíciou," dodal Harris.


Tagy: MBK Handlová Fabyon Harris

Zdroj:
TASR
Foto:
3ptshot.com

DISKUSIA