Katastrofa, Real či Barcelona nikoho nezaujímajú: Neuveriteľne mizerné čísla

Futbalisti Realu Madrid
Futbalisti Realu Madrid

DŽIDDA - Tohtotýždňové zápasy Španielskeho superpohára, ktorý sa bude hrať v novom formáte v saudskoarabskej Džidde, fanúšikov príliš nelákajú. Účastníci miniturnaja dosiaľ distribuovali priaznivcom iba približne 9 percent zo všetkých pridelených vstupeniek.

Atlético Madrid predalo 50 lístkov a FC Valencia ešte menej - iba 26. Najväčší záujem je o dva veľkokluby FC Barcelona a Real Madrid, ktorí predali okolo 300, resp. 700 vstupeniek, vo väčšine prípadov podporovateľom z Blízkeho východu.

Keďže letenky do saudskoarabského dejiska stoja v priemere 600 eur a lacná záležitosť nie je ani ubytovanie, náklady na jedného fanúšika sa šplhajú k číslu 1000 eur. Podľa webu football-espana.net sa preto vedenie Atlética Madrid rozhodlo, že spomenutej päťdesiatke fanúšikov zabezpečí cestu a v prípade, že "Los Colchoneros" preniknú do finále, sprostredkuje im zadarmo lístky na zápas.

Španielsky superpohár sa prvýkrát v histórii hrá za účasti viac ako dvoch mužstiev. Dejisko mimo územia Španielska však nie je novinkou. V stredajšom úvodnom semifinále proti sebe nastúpia FC Valencia a Real Madrid, o deň neskôr sa stretne FC Barcelona a Atléticom Madrid. Finále sa uskutoční v nedeľu.


Tagy: FC Barcelona Atlético Madrid Valencia CF Španielsky superpohár Real Madrid CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Alberto Saiz

DISKUSIA