Lobotkov prestup do Neapola je na spadnutie: Získať ho chce aj klub z Premier League!

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka

BRATISLAVA - Podľa informácií známeho futbalového portálu 90min.com má tradičný anglický klub West Ham United obrovský záujem o podpis slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku, ale ten má túžiť po prestupe do talianskeho Neapola.

Nový kouč ‚kladivárov‛ David Moyes dostal finančné prostriedky na zimné posily a práve slovenský stredopoliar mal byť jedným z najväčších prestupových cieľov londýnskeho celku. Talianske denníky Gazzetta dello Sport a Calciomercato tvrdia, že Celta Vigo požaduje za Lobotku približne 20 miliónov eur.
 
Športový riaditeľ ‚partenopei‛ Cristiano Giuntolli sa mal počas posledných dní stretnúť v tréningovom centre Neapolčanov v Castel Voltrune, aby so zástupcami španielskeho klubu dotiahol posledné detaily prestupu. Lobotka by tak mohol napodobniť kroky svojho slávneho krajana Mareka Hamšíka, ktorý sa v Neapole stal rešpektovanou ikonou a legendou klubu.
 
"V minulosti som bol profesionálny futbalista a viem, že hráči chcú nastupovať v európskych pohárových súťažiach," uviedol 46-ročný kouč španielskeho tímu Óscar Garcia, ktorý nepriamo pripustil, že Lobotka je blízko k prestupu do Serie A. Slovenský záložník prišiel do Celty Vigo pred začiatkom sezóny 2017/2018 z dánskeho FC Nordsjaelland a svojimi výkonmi postupne upútal pozornosť viacerých európskych klubov.

Tagy: SSC Neapol West Ham United Stanislav Lobotka

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA