Šancu dostanú aj mladé pušky! Ramsay povolal do tímu Slafkovského, Nemca a Kňažka

Tréner A-tímu slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsey počas priateľského zápasu SR20 - ČR20 v Piešťanoch Tréner A-tímu slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsey počas priateľského zápasu SR20 - ČR20 v Piešťanoch Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnili v príprave na MS v Rige traja hráči. Juniorskí reprezentanti Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko sa k tímu pripojili po dvojzápase dvadsiatky s rovesníkmi z Česka.

"Generálny manažér Miroslav Šatan, reprezentačný skaut Oto Haščák aj tréner Craig Ramsay ešte pred štartom prípravy na svetový šampionát avizovali, že plánujú vyskúšať aj juniorských hráčov. Po vzhliadnutí dvojzápasu s Čechmi sa rozhodli pre túto trojicu," informoval portál hockeyslovakia.sk.

Program Slovákov bude v najbližších dňoch nabitý. Najprv ich preveria Lotyši v rámci Kaufland Challenge od 20. do 21. apríla a o tri dni neskôr v prípravnom dvojzápase aj Nemci (24. a 25. apríla). Po druhom zápase s Nemeckom urobia tréneri zmeny v nominácii a tím sa opäť zíde v stredu 28. apríla. V druhom prípravnom bloku absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia - dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6.-7. mája). Po nich tréneri uzavrú nomináciu na MS.

Vzhľadom na protipandemické opatrenia sa celý šampionát pravdepodobne uskutoční v uzavretej "bubline" a reprezentantov pred ním čaká procedúra testovaní na COVID-19. Tím odletí do Lotyšska najneskôr 16. mája. "Dá sa niečo natrénovať, máme dosť priestoru," povedal na záver Konrád.

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Craig Ramsay Samuel Kňažko Šimon Nemec Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články